1.55. Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?

1.55. Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?
Odpowiedź

1.55. Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek? x- koszt 1kg jabłek y- koszt 1 kg gruszek 3x+5y=31,8 /*(-4) 8x+4y=45,6 /*5 -12x - 20y= -127,2 40x+20y= 228 28x=100,8 /:28 x=3,6 5y=31,8-10,8 5y=21 /:5 y=4,2 Odp. 1 kg jabłek kosztował 3,6 zł, a 1 kg gruszek 4,2 zł

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek? x- jabłka y- gruszki 3x+5y=31,8 8x+4y=45,6 3x=31,8-5y 8x+4y=45,6 x=10,6-5/3y 8*(10,6-5/3y)+4y=45,6 x=10,6-5/3y 84,8-40/3y+4y=45,6 x=10,6-5/3y -28/3y=45,6-84,8 x=10,6-5/3y -28/3y=-39,2 x=10,6-5/3y y=-39,2*(-3/28) x=10,6-5/3y y=4,2 x=10,6-5/3*4,2 y=4,2 x=10,6-7 y=4,2 x=3,6 y=4,2 za kilogram -jabłka kosztują 3,6 a gruszki 4,2

x - jabłka y - gruszki 3x + 5y = 31,80 wyznaczamy x = (31,80 - 5y)/3 i wstawiamy do drugiego równania 8x + 4y = 45,60 8(31,80 - 5y)/3 + 4y = 45,60 8(31,80 - 5y) + 12y = 136,8 254,4 - 40y + 12y = 136,8 - 28y = 136,8 - 254,4 28y = 117,6 y = 117,6/28 = 4,20 3x + 5y = 31,80 3x + 5 razy 4,20 = 31,80 3x = 31,80 - 21 = 10,80 x = 10,80/3 = 3,60 odp 1 kg jabłek kosztował 3,60 zł , a 1 kg gruszek kosztował 4,20 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?...

Matematyka

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?...

Matematyka

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek? UKŁAD RÓWNAN METODA CRAMERA,PODSTAWIANIA ALBO PRZECIWNYCH WSPÓŁCZYNNIKÓW.

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80 gr, a za 8 kg tych samych jabłek i 4 kg tych samych gruszek zapłacono 45 zł 60 gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek? UKŁAD RÓWNAN METODA CRAMERA,PODSTAWIANIA ALBO PRZECIWNYCH WS...

Matematyka

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31zł 80gr, a za 8kg tych samych jabłek i 4kg tych samych gruszek zapłacono 45zł 60gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?

Za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31zł 80gr, a za 8kg tych samych jabłek i 4kg tych samych gruszek zapłacono 45zł 60gr. Ile kosztował 1 kg jabłek, a ile 1 kg gruszek?...

Matematyka

za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80gr. za 8 kg tych samych jabłek i 4kg tych samych gruszek zapłacono 45zł 60gr. ile kosztował 1kg jabłek , a ile 1kg gruszek. potrzebuje rozwiązania w układzie równań dziękuję z góry

za 3 kg jabłek i 5 kg gruszek zapłacono 31 zł 80gr. za 8 kg tych samych jabłek i 4kg tych samych gruszek zapłacono 45zł 60gr. ile kosztował 1kg jabłek , a ile 1kg gruszek. potrzebuje rozwiązania w układzie równań dziękuję z góry...