W pracowni szkolnej były trzyosobowe stoliki. Gdyby uczniowie usiedli po dwoje przy tych stolikach to zabrakło by miejsc dla sześciu osób. Jeśli usiedliby przy stolikach po troje, to dwa stoliki byłyby wolne. Ilu było uczniów? Ile było stolików?

12 stolików × 2 uczniów przy każdym stoliku = 24 miejsc 12 stolików × 3 uczniów przy każdym stoliku = 36 miejsc   30 - 36 = - 6 uczniów (czyli 6 uczniów bez stolika) 30 - 24 = 6 miejsc przy 2 stolikach (czyli 2 stoliki wolne) Odp:W pracowni było 30 uczniów którzy siedzieli przy 12 stolikach.  Mysłę że dobrze jak są błędy to sory :)

Język polski