Uzupełnij tabele informacjami o sytuacji Królestwa Polskiego przed wybuchem powstania w 1830r. Wypisz wyrażenia z ramki we właściwe kolumny. |własny sejm, konstytucja nadana przez cara ,zwierzchnictwo księcia Konstantego nad polską armia,podejmowanie przez cara najważniejszych decyzji dotyczących królestwa polskiego, istnienie amii polskiej , używanie języka polskiego w szkołach i urzędach. 1. To byla ramka ze słówkami teraz tabelka Elementy świadczące o samodzielności królestwa Polskiego 2.elementy wynikające porządkowania królestwa Polskiego Rosji. Potrzebne na jutro ;!

1. Elementy świadczące o samodzielności Królestwa Polskiego - własny Sejm, istnienie armii polskiej, używanie języka polskiego w szkołach i urzędach 2. Elementy wynikające z podporządkowania Królestwa Polskiego Rosji- konstytucja nadana przez cara, zwierzchnictwo Księcia Konstantego nad polską armią, podejmowanie przez cara najważniejszych decyzji dotyczących Królestwa Polskiego

I. Elementy świadczące o samodzielności królestwa Polskiego : - własny Sejm, - istnienie armii polskiej, - używanie języka polskiego w szkołach i urzędach. II. Elementy wynikające porządkowania królestwa Polskiego Rosji: - konstytucja nadana przez cara, - zwierzchnictwo księcia Konstantego nad polską armią, - podejmowanie przez cara najważniejszych decyzji dotyczących KP.