plan wydarzeń w pustyni i w puszczy prosze o napisanie w punktach

Staś i Nel w Port Saidzie. Podróż z ojcami do Medinet Boże Narodzenie - Nel dostaje od pana Tarkowskiego olbrzymiego psa - Sabę. Porwanie Trudna podróż przez Pustynię Libijską. Wiadomość o zdobyciu Chartumu przez powstańców Mahdiego. W Omdurmanie. Droga do Faszody. Staś zabija lwa i Beduinów - dzieci odzyskują wolność. Przez dżunglę. Spotkanie z uwięzionym w wąwozie słoniem Mieszkanie w baobabie o nazwie „Kraków”. Największe z niebezpieczeństw - febra. Staś wyrusza do obozu Lindego. Uwolnienie Kinga.W kraju Wa-hima. Dzieci wyruszają dalej.Nareszcie nadchodzi pomoc. Spotkanie z ojcami w Mombasie.