Maciek kupił 695g marcepanu na wage.Zapłacił 12 zł. ile kosztuje kilo marcepanu.
Maciek kupił 695g marcepanu na wage.Zapłacił 12 zł. ile kosztuje kilo marcepanu.
1kg- 1000 g 695g - 12zł 1000g- x zł 695x=12000/695 x= 17,20
1kg- 1000 g 695g - 12zł 1000g- x zł 695x=12000 /:695 x= 17,20 zł Kig marcepanu kosztuje 17,20zł.