List do bliskiej osoby mówiący o wspomnieniach dzieciństwa, różnych zapachów i wiążących się z nimi sytuacje. Mają wystąpić epitety, porównania.   Daję dość dużo punktów, ale proszę, żeby to było ładne i dość długie. Jak nie, to zgłaszam.

Droga Alu!!! Piszę do Ciebie ten list , ponieważ dawno ze sobą nie rozmawiałyśmy , ani nie pisałyśmy do siebie. Pamiętam swoje dzieciństwo jak Ciebie. Proszę przeczytaj ten list. Kilkanaście lat temu jeszcze byłam w pieluchach jak mały bobas. Jak podrosłam zaczęłam się  zmieniać, lubiłam się z tobą bawić w lalki i w chowanego. Nie raz psociłam , rodzicom robiłam figle- to było udane dzieciństwo. Nigdy jednak nie zapomnę wycieczki z rodzicami nad jeziorem koło lasów. A nie daleko była polana. Cudowny był wtedy dzień , trawa pachniała ja  jabłka , chciało się jej skosztować. A kwiaty pachniały jak moja mama. Bardzo tęsknie    za moim dzieciństwem i otoczeniem. Teraz mieszkamy daleko siebie , ale i tak pamiętam Ciebie. Kochana Alu , bardzo Cię proszę odpisz na mój list . Czekam na twój list za ciekawieniem. Cy napiszesz o swoim dzieciństwie.   Serdecznie pozdrawiam, Wieczna przyjaciółka Majka.