opis narratora z opowiadania ,,szatan z siódmej klasy'

„ Szatan z siódmej klasy” Adam Cisowski, uczeń siódmej klasy gimnazjum słynął w całej szkole ze swych zdolności. Potrafił odszyfrować system odpytywania profesora Gąsowskiego. Wszyscy w szkole uważali, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia do chłopca zwrócił się profesor. Poprosił, aby Adam sprawdził dom jego brata, w którym zaczęły dziać się tajemnicze rzeczy. Adam wyjechał do maleńkiego, chylącego się ku upadkowi mająteczku państwa Gąsowskich. Dziwne rzeczy zaczęły się dziać przed pół rokiem. Zjawił się tajemniczy Francuz. Następnie przyjechali pośrednicy, którzy chcieli kupić ten dom za wysoką cenę. Wtedy włamano się do dworku kradnąc drzwi. Pewnej nocy chłopiec zauważył człowieka obserwującego dom. Skradał się do niego, lecz tamten go uderzył. Adam rozmyślał nad całą sprawą. Przeszukał papiery na strychu. W pewnej chwili do domu zawitał mężczyzna podający się za wędrownego malarza. Szczególnie interesował się drzwiami. Po krótkim pobycie uciekł kradnąc pamiętnik księdza Koszyczka. Chłopiec śledził go. W pobliżu starego domu Adam został pojmany. Był przetrzymywany w piwnicy razem z Francuzem. Uwolnili ich harcerze z pobliskiego obozu. Znaleziono drzwi skradzione z domu. Chłopiec odczytał napis. W czasie powrotu Adam wiedział, że jest śledzony. Dochodząc do pewnego miejsca z panem Gąsowskim zaczęli kopać. Wykopali tajemniczy pakunek. W pewnej chwili zza krzaków wyskoczył mężczyzna z rewolwerem i skradł pakunek.