co to zanaczy,że mołość świadczona drugiemu człowiekowi ucznia Jezusa jest miłością okazywaną Jezusowi

(Jana13:34,35)W noc przed swoją śmiercią Jezus powiedział do najblizszych współtowarzyszy"Daję wam nowe przykazanie,że byście się wzajemnie miłowali,tak jak ja was umiłowałem,żebyście wy też miłowali się wzajemnie.Po tym wszyscy poznają,że jesteście moimi uczniami,jeśli będzie wśród was miłośc".W Prawie Mojżeszowym juz dawno mówiło się"masz miłować swego bliżniego jak samego siebie".Ale przykazanie Jezusa zobowiązuje do większej miłości,która pobudza nawet do oddania za kogoś życia.Jezus wyrażnie mówił"to jest moje przykazanie,to oznacza ze mamy miłować,szanować innych,nie tak jak samych siebie,lecz bardziej niż samych siebie.Właśnie takiej miłości Jezus dowiódł zarówno swoim życiem,jak i śmiercią.Inny przykład że Jezus nakazał być pokornym,nie wykazywać pychy(Jana13:6-14)Podczas wieczerzy Jezus obmył stopy apostołom,umył też Judaszowi choć Jezus wiedział ze go zdradzi.Na koniec Jezus powiedział,widzieliście co ja uczyniłem,dałem wam wzór,żebyście i wy czynili tak,jak ja wam uczyniłem"Oznacza to,że  miłośc i pokora,stanowi znak rozpoznawczy prawdziwych chrześcijan.Uczucie,ta okazywana miłośc,musi być tak widoczna,by  mogło stanowić znak rozpoznawczy.Dzięki temu osoby postronne wiedzą,że faktycznie jesteśmy naśladowcami i uczniami Jezusa.