co to Kalif,kaligrafia i schizma wschodnia?

Kalif – tytuł następców Mahometa, czyli przywódców muzułmańskich społeczności państwowo-religijnych zwanych kalifatami. Pierwszym kalifem po śmierci Mahometa w 632 roku został Abu Bakr. Kaligrafia – sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Nauka kaligrafii miała kształtować charakter, cierpliwość, była podstawowym przedmiotem w szkołach. Schizma wschodnia - to rozlam miedzy wschodnim a zachodnim chrzescijanstwem, spowodowany oderwaniem sie Kosciola prawoslawnego od rzymskokatolickiego. poprzedzona 2 scizmami przejsciowymi tzn. schizma Akacjusz i schizma Focjusza, ktorych przyczyny byly glownie personalne, a nie dogmatyczne.

Kalif : tytuł następców Mahometa, czyli przywódców muzułmańskich społeczności państwowo-religijnych zwanych kalifatami.  Kaligrafia : sztuka starannego  pisania. Nauka kaligrafii była podstawowym przedmiotem w szkołach. Schizma wschodnia:to(chyba) rozłam miedzy wschodnim a zachodnim chrzescijaństwem , spowodowany oderwaniem się Koscioła prawosławnego od rzymskokatolickiego. (nie jestem pewna...)

Język angielski

Daje NAJ odpowie mi ktoś na te pytania? Mahomet- Hepin Krótki - Wilhelm Zdobywca- Włodzimierz I wielki-Grzegorz VII- POJĘCIA ogień grecki- Koran- Kalif- Kaligrafia- schizma wschodnia- POLECENIE Zcharakteryzuj dokonania Karola Wielkiego w 5 pu