Charakterystyka Tomka Sawyera

Tomek Sawyer jest głównym bohaterem książki Twaina Marka, pt.: "Przygody Tomka Sawyera". Chłopiec ma około 13 lat i mieszka razem z ciocią Polly oraz przyrodnim bratem Sidem w Ameryce w małym miasteczku zwanym St. Petersburg nad rzeką Missisipi.

Tomek jest niezbyt wysokim chłopcem z czarnymi włosami. Na co dzień chodzi ubrany jak większość chłopców, ale ma też inne ubranie, które wolno mu nosić tylko w niedzielę: "Mary wyjęła z szafy ubranie, które Tomek od dwóch lat mógł nosić tylko w niedzielę" nazywało się po prostu drugim ubraniem, co pozwalało wnioskować o zamożności jego garderoby.

Tomka cechowała wierność oraz odwaga. Chłopiec był także serdeczny i szlachetny (gdy wystąpił w obronie Muffa Pottera lub gdy przynosił mu różne drobiazgi do więzienia). Niestety, Tomek miał też wady - chodził na wagary, kłamał. Łobuz miał zawsze swoje zdanie. Chłopiec zajmował się robieniem kawałów, różnych psot itp.

Przebywał w różnych miejscach z przyjaciółmi, poszukując nowych przygód. Również bywał w domu z ciocią i Sidem, którego nie za bardzo lubił. Wobec innych był koleżeński i miły. Przyjaciołom raczej nie robił dowcipów. Najczęściej oszukiwał ciocię Polly.

Moim zdaniem Tomek nie jest osobą godną do naśladowania, ponieważ posiada wiele negatywnych cech. Jednak potrafił być dobrym człowiekiem. Myślę, że gdybym go poznał, to moglibyśmy zostać przyjaciółmi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

jak napisać recęzję   charakterystyka tomka sawyera która strona   streszczenie tomka sawyera

jak napisać recęzję   charakterystyka tomka sawyera która strona   streszczenie tomka sawyera...

Język polski

CHARAKTERYSTYKA TOMKA SAWYERA : 1.przedstawienie postaci 2.wygląd bohatera 3.zainteresowania Tomka 4.cechy charakteru 5.ocena postaci poproszę o pomoc (na górze macie wskazówki) dam dużo punktów i ocenę

CHARAKTERYSTYKA TOMKA SAWYERA : 1.przedstawienie postaci 2.wygląd bohatera 3.zainteresowania Tomka 4.cechy charakteru 5.ocena postaci poproszę o pomoc (na górze macie wskazówki) dam dużo punktów i ocenę...

Język polski

Charakterystyka tomka sawyera 10p. Pls na jutro

Charakterystyka tomka sawyera 10p. Pls na jutro...

Język polski

wygląd i charakterystyka Tomka Sawyera

wygląd i charakterystyka Tomka Sawyera...

Język polski

charakterystyka tomka sawyera a)przedstawienie postaci b)cechy uosobienia c)cechycharakteru prosze o szybka odpowiedzi

charakterystyka tomka sawyera a)przedstawienie postaci b)cechy uosobienia c)cechycharakteru prosze o szybka odpowiedzi...

Język polski

Czy to może być jako Charakterystyka Tomka Sawyera? Tomek Sawyer jest sierotą. Po śmierci matki, razem z młodszym bratem, zamieszkał u ciotki Polly, która się nimi opiekowała. Tomek ma około 10 lat, jest szczupły, wysportowany (szybki, zwinny), ma kręcon

Czy to może być jako Charakterystyka Tomka Sawyera? Tomek Sawyer jest sierotą. Po śmierci matki, razem z młodszym bratem, zamieszkał u ciotki Polly, która się nimi opiekowała. Tomek ma około 10 lat, jest szczupły, wysportowany (szybki, z...