Zad1 Sformułuj wnioski dotyczące obrazów otrzymywanych w zwierciadłach kulistych Zad2 Sformułuj wnioski dotyczące obrazów otrzymywanych w soczewkach       Proszę o pomoc. Z góry dzięki

Zad 1 Zwierciadło kuliste to powierzchnia gładka, wypolerowana, nieprzezroczysta, będaca cześcia kuli. Rozróżniamy: _zwierciadła wklęsłe - obraz może być rzeczywisty lub pozorny, odwrócony lub prosty(czyli nieodwrócony), pomniejszony, powiększony lub tej samej wielkości - zwierciadła wypukłe- obrazy są pozorne, proste(czyli nieodwrócone) i pomniejszone np lusterka w samochodach   Zad2 Soczewka to bryła przezroczysta ograniczona dwiema powierzchniami sferycznymi( kulistymi).Rozróżniamy: -soczewki wypukłe( skupiające)- obraz może być odwrócony lub prosty, rzeczywisty lub pozorny, powiększony, pomniejszony lub równy( w okularach są to plusy) - soczewki wklęsłe( rozpraszające) - obraz jest pozorny, prosty i pomniejszony, zawsze we wszystkich przypadkach( w okularach są to minusy)    Ztego wynika,że w soczewkach jest na odwrót niż w zwierciadłach.