Potrzebuje tego na ZARAZ!! Jakie ponadczasowe(uniwersqalne) wartości wynikaja z miłosci romeo i julii !!! dam  naj alee speedem !

Potrzebuje tego na ZARAZ!! Jakie ponadczasowe(uniwersqalne) wartości wynikaja z miłosci romeo i julii !!! dam  naj alee speedem !
Odpowiedź

Już sam fakt uczucia jakim jest miłość i jej wartość sama w sobie jest ponadczasowa. Wszyscy doświadczamy tego uczucia, jest ono nieodłącznie związane z życiem każdego człowieka i nie ważne, kiedy, gdzie i kogo dotyczy. Z historii Romea i Julii dowiadujemy się, że miłość może zakwitnać, tam gdzie można się jej najmniej spodziewac, że jest uczuciem, które przełamuje bariery, i że dla tego uczucia można wszystko przezwyciężyć. Miłośc okazuje sie najpotężniejszą siłą we wszechświecie, dzięki niej dostajemy skrzydeł, potrafimy stawić czoła przeciwnościom losu. Z dramatu Shakespeare wnoskujemy, że doznanie kochania kogoś jest symbolem wierności, ale równiez, że prawdziwe uczucie jest warte walki o nie. Kochająć nie można się poddać, trzeba walczyć o swe uczucia do końca, nawet jeśli to wiąże się z trudnymi wyborami. Te ponadczasowe wartości, które przekazane są w Romeo i Julii to: miłość jest piękna, jest wielkim darem, możne dotknąć każdego, a jej siła przezwycięży wiele ograniczeń. I mimo,że ma wiele twarzy, bo potrafi zarazem uszczesliwić i przysporzyć cierpień to warto  jej sie oddać.

Dodaj swoją odpowiedź