Charakterystyka Pana Kleksa

Pan Kleks to postać fantastyczna. Jego ogromną czuprynę zdobią kolorowe włosy. Ma zwichrzoną brodę, która barwą przypomina czarną smołę.

Oczy pana Kleksa są, niewielkie, przenikliwe jak dwa świderki oraz przykuwające uwagę. Nos zajmuje większą część profesora, jest bardzo ruchliwy przekrzywiony, w prawo lub w lewo w zależności od pory roku. Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie, które, kiedy wieje silny wiatr, wyglądają jak balon. Obszerny długi surdut koloru czekoladowego lub bordo łączy górę ubioru z dołem.

Ma aksamitną i cytrynową kamizelkę zapinaną na wyjątkowe szklane guziki wielkości śliwek i sztywny, bardzo wysoki kołnierzyk oraz aksamitna kokarda zamiast krawatu, niezliczona ilość kieszeni.

Uczniowie kochali profesora nigdy nie krzyczał na swoich uczniów, natomiast był dla nich; wyrozumiały, zawsze pogodny i miły, zabawny, sprawiedliwy, pomysłowy, ciekawy świata, troskliwy, opiekuńczy, odpowiedzialny, bystry i spostrzegawczy, tajemniczy, lubił zaskakiwać, ma bujną wyobraźnię.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie...

Napisz Charakterystyka Pana kleksa na poziomie 4 klasy, tylko żeby nie było długie......

Język polski

charakterystyka Pana kleksa

charakterystyka Pana kleksa...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Pan Ambroży Kleks to osoba niezwykła. Jest twórcą i gospodarzem Akademii Pana Kleksa. Do tej szczególnej szkoły uczęszcza 24 uczniów, których imiona zaczynają się na literę „A”. Pan Kleks bardzo kocha i dba o swoich uczniów. Jest on...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem utworu Jana Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Jest to mężczyzna średniego wzrostu, ale nie wiadomo czy jest gruby, czy chudy, ponieważ cały "tonie” w swoim ubraniu. Ubiera się w luźne rzec...

Język polski

Charakterystyka Pana Kleksa

Głównym bohaterem książki Jana Brzechwy pt. "Akademia Pana Kleksa" jest Ambroży Kleks.

Pan Kleks jest średniego wzrostu, ale nie wiadomo w ogóle, czy jest gruby, czy chudy, po prostu cały tonie w swoim ubraniu. Nosi szerokie spodnie...