napisz streszczenie rasmus i włóczęga

Panna Hok, wychowawczyni w Domu Dziecka w Vasterhadze wzbudzała postrach wśród wychowanków. Nazywana Jastrzębiem „krążyła” wokół dzieci i skrzętnie „wyłapywała” ich figle i zaniedbania w pracy, którą musieli wykonać. Dom Dziecka utrzymywał się częściowo ze sprzedaży warzyw i jaj. Jego wychowankowie stanowili darmową i bardzo potrzebną siłę roboczą. O zabawach w tym smętnym przybytku raczej nie było mowy. Dzieci pracowały bardzo ciężko w polu okopując całym dniami kartofle i plewiąc. Karmiły kury, ścinały pokrzywy, marząc o tym by znalazł się ktoś kto je pokocha i ofiaruje prawdziwy dom. Od czasu do czasu zjawiał się ktoś zainteresowany wyborem dziecka i jego adopcją. Największe szanse miały rezolutne dzieciaki o ślicznych buźkach i kręconych włosach. Dziewięcioletni Rasmus ze swoją piegowatą, chudą buzią, prostymi włosami, z wielkimi z lekka przestraszonymi jakby oczami, miał małe szanse. Spragnione miłości i dotyku matczynych rąk dziecko bardzo się smuciło z tego powodu… Pewnego dnia chłopczyk niechcący chlusnął na pannę Hok brudną wodą z miednicy podczas porannych ablucji. Bojąc się bardzo kary cielesnej jaką było bicie, zdecydował się na ucieczkę. Przerażony i samotny opuścił nocą Dom Dziecka przez kuchenne okno. Po przeżytych emocjach zasnął w kopce siana, w której jak się rano okazało spędzał także noc włóczęga imieniem Oskar….

Język polski

Napisz szczegółowe streszczenie książki ,,Rasmus i włóczęga" . Plisą szybko bo mam to na jutro !!!! Daje naj !!!!☺☺☺...