Charakterystyka Nel Rawlison

Jednym z głównych bohaterów książki pt. "W pustyni i w puszczy" jest Nelly Rawlison. Dziewczynka to ośmioletnia Angielka. Tak jak Staś była półsierotą. Jej matka zmarła na gruźlicę, gdy miała 3 lata. Ojciec, pan Rawlison sam ją wychowywał. Pracował przy budowie Kanału Sueskiego. Opiekowały się i uczyły ją czarnoskóre piastunki.

Nel miała małe oczy, koloru zielonego. Burza loków zasłaniała jej twarz. Dziewczynka była wysoka i szczupła. Swoją urodą i wdziękiem urzekała wszystkich; każdego, kto ją spotkał.

Bohaterka była wesołą i nieśmiałą osóbką. Wyróżniała ją nieugiętość. Wszyscy ulegali jej namowom. Poza tym była uprzejma i otwarta. Ze względu na swoją wrażliwość i delikatność, Nel była otoczona kochającymi ją ludźmi. Zazwyczaj towarzyszył jej ojciec lub Staś, a także pani Olivier i Dinah. Ufała im bezgranicznie. Przy nich czuła się bezpieczna.

Myślę, że Nel to bardzo sympatyczna dziewczynka. Podczas wędrówki starała się być dzielna, choć niekiedy popłakiwała. Czasami manipulowała Stasiem. Jedną z zachcianek było darowanie życia słoniowi Kingowi, oswojenie go i zabranie ze sobą w dalszą podróż.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka nel rawlison

charakterystyka nel rawlison...

Język polski

Charakterystyka Nel Rawlison ,,W pustyni i w puszczy" długa wypowiedź

Charakterystyka Nel Rawlison ,,W pustyni i w puszczy" długa wypowiedź...

Język polski

charakterystyka nel rawlison z z kolejnoscia etapow...pomocy pliiisss!!!!!!!!!!!!!! xx dam 10 pkt. xx

charakterystyka nel rawlison z z kolejnoscia etapow...pomocy pliiisss!!!!!!!!!!!!!! xx dam 10 pkt. xx...

Język polski

Charakterystyka Nel Rawlison (z powieści Sienkiewicza)

Charakterystyka Nel Rawlison (z powieści Sienkiewicza)...

Język polski

Charakterystyka Nel Rawlison bohaterki powieści pt. W pustyni i w puszczy H.Sienkiewicza

Nel Rawlison to pierwszoplanowa bohaterka powieści pt. „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza. Dziewczynka ma osiem lat, jasne włosy, zielonkawe oczy i dużo wdzięku. Jest angielką, jej tata to pan Rawlison, jeden z dyrektorów kompanii Kan...

Język polski

Charakterystyka Nel Rawlison.

Nel Rawlison była jedną z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy".
Podczas toczenia się akcji powieści Nel była ośmioletnią angielką. Jej matka zmarła, gdy Nel miała osiem lat. Była córką ...