Napisz rozprawkę na temat: Dlaczego naruszanie norm etycznych w internecie jest szkodliwe? Minimum 20 linijek. Daję naj Nie z neta bo będe wiedział

Aby odpowiedziec na pytanie dlaczego naruszanie norm etycznych w internecie jest szkodliwe, na poczatku trzeba wyjasnić czym w ogole jest moralność? Otóż moralność jest to zbior zasad (norm), ktore okreslają co jest dobre a co zle, co jest porządane społecznie a co  nie jest porządane społecznie. W zyciu codziennym kazdy z nas kieruje się pewnymi zasadami, ktore to zostały nam wpojone przez naszych rodziców  i /lub opiekunów. I tak na przykład wiemy, ze nie wolno nam zabijać, nie wolno kraść czy tez , że nie wolno kłamac. Osoby, które nie stosują sie do tych zaleceń musza liczyć się z odpowiednimi snkcjami. Jednak jezeli chodzi o internet sprawa ma się nieco inaczej.   Takie normy moralale obwiązują i dotyczą (bynajmniej powinny obowiązywać) wszystkich sfer naszego życia - także związanego z siecią. Dziś, jak wiadomo ludzie maja szeroki dostęp do internetu. Ba, internet w dzisiejszych czasach zaczął nawet pewłnić funkcję telewizora. Pozornie surfując po sieci wiekszość ludzi myśli, że jest anonimowa i trzyma się zasady " wszystkie chwyty sa  dozwolone" . Nic bardziej błednęgo. Wiadomo, ze na porządku dziennym spotkac mozna się z wyzwiaskami skierowanymi przez pozornie anonimowych internautów. I choc świadomość społeczna jest coraz większa jednak nadal takie rzeczy się zdarzają. I wbrew temu co myślą inni to nie tylko mlodziez zachowuje się w taki godny potępienia sposob. Coraz czesciej osoby dorosle wpadaja w pułapkę sieci. Jednak nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, ze wszelkiekiego typu zachowania z internetu zaczniemy przenosić do realnego zycia. Dla zobrazowania tego można przytoć następujacy przyklad: od najmłodszych lat rodzice i/lub opiekunowie uczą nas , iż nie wolno kraść. My w życiu realnym przestrzegamy tych zasad, jednak w sieci ściągamy rózne pliki czy to z programami, muzyczne a ostatnimi czasy na potęge kradniemy cudze myśli.  Sądzę, ze ten niebezpieczny proceder, który jest w sieci na skale masową moze w niedalekiej przyszłości zaowocować i przenieść się do zycia realnego. W ogóle wszelkie zachowania z sieci mogą być "przetransportowane" do naszego życia realnego. Szkoda tylko, ze nikt na codzień o tym nie myśli. Sądze, ze przytoczone przezemnie argumenty odpowiadają na temat zawarty w pracy.       Możesz jeszcze dodać jakieś przykłady przemocy w sieci. Zawsze wiecej to lepiej :) Czekam na najjjjjjjjjj :)