Lepiej mieć rodzeństwo czy być jedynakiem?

Jedynacy chcieliby mieć rodzeństwo, a ci co mają rodzeństwo chcieliby być jedynakami. Moim zdaniem rodzeństwo jest jedną z lepszych rzeczy w życiu.
Pierwszy argument uświadamia nas, że posiadanie rodzeństwa na bardzo duży wpływ na relacje między rówieśnikami. Kiedy mamy starszego brata lub siostrę i nasze kontakty są bardzo dobre, potrafimy się porozumieć, wspólnie wykonujemy polecenia rodziców to zdobyte pozytywne cechy ułatwiają nam komunikację z otoczeniem i jest nam łatwiej przyzwyczaić się do nowej grupy osób.
Następnym powodem, dla którego warto mieć rodzeństwo jest możliwość powierzania tajemnic, uzyskania rad. Gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji i potrzebna jest nam rozmowa zawsze możemy zwrócić się do siostry czy brata. Oni znają nas najlepiej, wysłuchają i powiedzą jakie będzie najlepsze wyjście w danej sprawie.
Kolejnym argumentem jest pomoc w sprawach szkolnych. Starsze rodzeństwo może nam wytłumaczyć niezrozumiały materiał, pomóc w zadaniach domowych. Natomiast, jeśli mamy młodszego brata czy siostrę my możemy sie wykazać. Kiedy będziemy sobie pomagać zaoszczędzimy na czasie, poprawią się nasze relacje i nabierzemy więcej satysfakcji z bycia siostrą lub bratem.
Z kolei przejdę do następnego argumentu jakim jest zabawa. Bycie jedynakiem jest smutne, gdyż nie mamy z kim się bawić i zostaje nam tylko komputer, telewizor czy książka. Gdy mamy rodzeństwo możemy wolny czas wykorzystać na wspólną rozrywkę, na przykład grać w gry planszowe, jeździć na rolkach. Czas spędzony z bliską osobą jest przyjemniejszy niż pusty pokój i komputer.
Ostatnim powodem, dla którego warto mieć rodzeństwo jest możliwość poszerzania grona znajomych. Dzięki bratu czy siostrze poznajemy nowych kolegów i koleżanki, z którymi mamy okazję spotykać się na różnych uroczystościach i zabawach. Miło jest mieć wspólnych przyjaciół i spędzać razem z rodzeństwem i nimi wolny czas.
Moim zdaniem posiadanie rodzeństwa jest o wiele przyjemniejsze niż bycie jedynakiem. Sama mam dwóch braci i nie nie wyobrażam sobie siebie, jako egoistycznej, myślącej wyłącznie o sobie jedynaczce. Rodzeństwo jest jedną z tych wartości, których nie zamieniłabym na nic innego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

napisz plan rozprawki pt: lepiej mieć rodzeństwo czy być jedynakiem ?

napisz plan rozprawki pt: lepiej mieć rodzeństwo czy być jedynakiem ?...

Język polski

błagam pomuszście mi bo mam na jutro zadanie i nie wiem jak go zrobić oto treść : czy lepiej mieć rodzeństwo czy być jedynakiem ? (dlaczego?)

błagam pomuszście mi bo mam na jutro zadanie i nie wiem jak go zrobić oto treść : czy lepiej mieć rodzeństwo czy być jedynakiem ? (dlaczego?)...

Język polski

Lepiej mieć rodzeństwo niż być jedynakiem.

W pełni zgadzam się z tezą sformułowaną w temacie, lepiej mieć rodzeństwo niż być jedynakiem.
Pierwszym argumentem na podaną wyżej tezę jest to że mając rodzeństwo po prostu jest się z kim bawić. Rodzice nie zawsze mają czas na...

Język polski

Napisz rozprawke na temat: Lepiej jest mieć rodzeństwo czy być jedynakiem? Rozwiń swoje argumenty. Rozpisz dobrze wstęp. Prosze szybko odpowiedzcie <3

Napisz rozprawke na temat: Lepiej jest mieć rodzeństwo czy być jedynakiem? Rozwiń swoje argumenty. Rozpisz dobrze wstęp. Prosze szybko odpowiedzcie <3...

Język polski

Lepiej jest mieć rodzeństwo, czy lepiej być jedynakiem ? Rozwiń jeden z argumentów (nie pisz całej rozprawki) w kilku zdaniach (5-10). Jestem chłopakiem dlatego prosze nie podać argumentu typu "piżama party" albo coś w tym stylu :)

Lepiej jest mieć rodzeństwo, czy lepiej być jedynakiem ? Rozwiń jeden z argumentów (nie pisz całej rozprawki) w kilku zdaniach (5-10). Jestem chłopakiem dlatego prosze nie podać argumentu typu "piżama party" albo coś w tym stylu :)...