W poniższych zadaniach oznacz niewiadomą dowolną literą, a następnie zapisz i rozwiąż odpowiednie równanie: a) Za trzy ołówki po 0,60 zł i 4 zeszyty zapłaciłam 7zł. Ile kosztuje zeszyt?

W poniższych zadaniach oznacz niewiadomą dowolną literą, a następnie zapisz i rozwiąż odpowiednie równanie: a) Za trzy ołówki po 0,60 zł i 4 zeszyty zapłaciłam 7zł. Ile kosztuje zeszyt?
Odpowiedź
PiotrkówTrybunalski

7 zł-3x0,60zł=7zł-1,80zł=5,20zł -sena wszystkich zeszytów 5,20:4=1,30zł - cena 1 zeszytu Zeszyt kosztuje 1,30zł.

grzesiekmqucveb

7 zł-3x0,60zł=7zł-1,80zł=5,20zł -cena wszystkich zeszytów 5,20:4=1,30zł - cena 1 zeszytu koszt zeszytu  1,30zł.

Dodaj swoją odpowiedź