Ula Zalewska.

Ula Zalewska, to cicha i miła dziewczynka. Ma wiele przyjaciół, przyjaciół tym Pestkę. Należy do paczki z wyspy. Mieszka w Warszawie wraz ze swoimi kochanymi ciotkami , które ją wychowały. Przez czas wakacji Ula mieszka u swojego ojca , który z zawodu jest lekarzem. Jej matka nie żyje .Ma około 13 lat i chodzi do tej samej szkoły co Pestka .

Posiada smukłą sylwetkę , często ubiera się w swoją granatową sukienkę . Ma wyjątkowo ładne oczy i włosy , jest zgrabna , lecz o wiele od niej ładniejsza jest jej przyjaciółka Pestka.

Ula przeżyła dużo jak na swój młody wiek , przez co stała się poważniejsza niż jej rówieśnicy. Zawsze jest cicha i spokojna . Często przyznaje racje pestce , lecz w sobie ma swoje zupełnie odmienne zdanie. Zamknięta w sobie - Ula tak jest często określana i wszakże to jest prawda . Uwielbia zwierzęta o czym świadczą dobre stosunki z Dunajem . Jest bardzo dojrzała emocjonalnie , zniosła już tyle i co nieco wie już o życiu . W sobie miała dużą ochotę zwierzyć się swojej przyjaciółce , lecz tego nie robiła bo obawiała się , że ona niezrozumień krzywdy jaką jej wyrządził ojciec. Gdy wyświadczała komuś przysługę nie chciała nic w zamian.
Była zawsze za pestką i chwaliła ją żeby było jej przyjemnie . Ula bardzo dobrze rozumiała trudną sytuację Zenka , przecież była w podobnej . Jej przyjaźń jest szczera , choć czasami Ula niekiedy zazdrości swojej przyjaciółce ,że wszyscy ją chwalą . Dla Zenka uzbierała 50 złotych , co w tamtych czasach nie było małą sumą. Pieniądze te uzbierała swoją ciężką i mozolną pracą, a wszystko to żeby ulżyć chłopcu , który prawie nie wracał na nią uwagi. Samodzielna jest także . Lubi spełniać dobre uczynki , dla wszystkich prócz swojego ojca . Zawsze pracę której się podejmowała doprowadzała do końca i jeszcze z dobrym rezultatem końcowym. Nie zabrakło też jej subtelności i wrażliwości na cierpienie i zło.

Chłopcom się podobała , szczególnie Zenkowi co wzbudzało w pestce zazdrość . Dla nikogo ze swojej paczki nie była niemiła lub nieuprzejma . Ula była postrzegana za szczęśliwą , choć tak wcale nie było ; miała ogromny żal do swojego ojca , że zostawił jej matkę i ożenił się z inna kobieta.

Dla mnie Ula jest osobą godna do podziwu . Przez całe życie marzyła o ojcu i prawdziwym domu rodzinnym , którego i tak nie miała . Nie narzekała na swoje życie zbytnio . Przeszła tak dużo . Podziwiam ja za to , że się nie załamała . Urszula Zalewska mogła by zostać moją przyjaciółką.


Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Ula Zalewska

Ula Zalewska
Ula Zalewska to jedna z najważniejszych postaci w książki ,,Ten Obcy" autorstwa Ireny Jurgielewiczowej. To ona jest osobą która przyjeła obcego na wyspie ,którą dzieliła z Marianem ,Julkiem i swoją najlepszą przyjac...

Język polski

Ula Zalewska

Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterek ks.I.Jurgielewiczowej pt.Ten Obcy.
Ula od początku jest nieśmiała i ukryta w sobie. Jej mama zmarła, a z tatą miała niezadobre kontakty. Ojciec opuścił matkę Urszuli dla innej kobiety. Boh...

Język polski

Ula Zalewska - charakterystyka.

Sytuacja rodzinna:
Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się jak ona była małą dziewczynką. A kilka lat po rozejściu się jej rodziców zmarła jej mama. W Olszynach mieszka jej ojciec, który jest lekar...

Język polski

Ula Zalewska z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.

Ula Zalewska mieszka w Warszawie wraz ze swoimi ciotkami, które ją wychowują. Do Olszyn przyjechała na wakacje, gdyż zaprosił ją ojciec.

Dziewczynka nigdy nikomu się nie sprzeciwiała, zazwyczaj robiła to samo co jej przyjaciół...

Język polski

Kim chciałabyś się zaprzyjaźnić i dlaczego jest to z lektury Ten obcy Ula Zalewska Zenek Wójcik Julek Miler czy Marcel Pietrzyk

Kim chciałabyś się zaprzyjaźnić i dlaczego jest to z lektury Ten obcy Ula Zalewska Zenek Wójcik Julek Miler czy Marcel Pietrzyk...