Charakterystyka Feri Acza z powieści pt. Chłopcy z Placu Broni

Feri Acz był przywódcą chłopców z Ogrodu Botanicznego, Czerwonych Koszul.

Był silny, dzielny, miał czarne włosy, a jego czerwona koszula nadawała mu wojowniczy wygląd. Jego pozytywnymi cechami były: odwaga, sprawiedliwość, odpowiedzialność, samodzielność, uczciwość i śmiałość. Był także mądry i bardzo honorowy. Złą cechą była chciwość. W oczach swoich przyjaciół wypadał dobrze, lecz chłopcy z Placu Broni nie przepadali za nim. Chłopcy w jego grupie słuchali go, wykonywali jego rozkazy, po prostu byli mu posłuszni.

Uważam, że źle postąpił wrzucając małego Nemeczka do lodowatej wody. Po śmierci Nemeczka jego postępowanie zmieniło się na lepsze. Stał się sumienny i spokojny.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Chłopcy z Placu Broni - charakterystyka Nemeczka.

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu broni.

Miał 11 lat, jasne włosy i błyszczące oczy. Był niepozorny i drobny. Posiadał również małą, delikatną twarzyczkę.

Nemeczek ...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek to bohater powieści "Chłopcy z Placu Broni". Pochodził z ubogiej krawieckiej rodziny. Nemeczek to mały blondynek blady na twarzy. Był wątły, niepozorny i bardzo chorowity dlatego nie wzbudzał sympatii do swoich kolegów.