Jeśli by ktos mogl porownajcie mi np. CR7 do Messiego lub jakies inne postacie po ANGIELSKU z wykorzystaniem: More, Than na poziomie Szkoly Podstawowej Prosze ! To jest na dzisiaj ( dzisiaj musze to napisac ) Z gory Dziekuje

Cristiano Ronaldo is better than Messi because Ronaldo is more clever than Lionel Messi. Ronaldo is better in free kicks than messi. messi is smaller than Cr7. They are the best players in the football world. They are playing in the best football clubs in the world. Cristiano actually plays in Real Madrid. Messi actually plays in FCB. Ronaldo is from Portugal. He was born in 1986 in Funchal on Madera. Messi is from Argentina. I think they are the best players in the world. My favorite football player is  CR7.