Porównaj Szkołę Borowicza i współczesną.

Porównaj szkoły.
Ciekawe pytanie jak na wypracowanie według mnie każda szkoła ma swych "kujonów" i tak zwanych leni. Dlaczego nie wymieniłem tz? ?Beztalenci"? Ponieważ takich delikwentów nie ma! Każdy z nas ma w sobie jakiś dar od naszego stwórcy, dlatego szkoła, jako instytucja państwowa pomaga nam odkryć to coś, ale niestety, są niektórzy, którzy "idą" w ślady swoich poprzedników, czyli zakładają już z góry, że szkoła jest to więzienie dla naszych dusz i jesteśmy już z góry najmądrzejsi i niczego nam do pełni szczęścia nie brakuje. Ale wracając do głównego tematu szkoła Borowicza jak i całe państwo było "zainfekowane?, tz. Czerwoną flagą (związek radziecki) i szczerze mówiąc nie dziwię się początkowej reakcji klasy na przyłączenie się nowego członka. Jakby nie patrzyć tak samo w naszych szkołach nowy kolega nie jest nie jest mile przyjmowany jeszcze tz. Mania w tamtych czasach na punkcie szpiegów lub tz donosicielów, czyli to kolejny powód do niepewności, nienawiści,a może i strachu? Na to pytanie każdy osobno musi sobie w ciszy odpowiedzieć sam.
Jak patrzę i wspominam szkoły, do których uczęszczałem musze z przykrością stwierdzić, że pomimo tylu lat i tak licznych i do tego bardzo ważnych dla Polski wydarzeń niewiele się zmieniło bym nawet powiedział pogorszyło patrząc na ostatnie wydarzenia. Wciąż widzę jak starsi ?koledzy? wykorzystują siłę mięśni (nie umysłu to nie te czasy), aby poniżyć dobro uczących się uczniów, aby przez to zdobyć ?koleżeństwo?, które są tak samo niestety oparte na pieniądzach. Według mnie szkoła Borowicza jest bardziej ludzka niż ta, co jest w dzisiejszych czasach, bo widać w niej (jak opisuję autor), jaka była więź przyjaźni pomiędzy kolegami, że nawet jeden mógł poświecić własną skórę za całą klasę wiedząc, jakie przez to mogą być konsekwencje.
Niezależnie, jaką miałeś sytuację finansową, w tamtych czasach liczyły się wartości wewnętrzne człowieka a nie jak już wspomniałem modne ciuchy i być cały czas na ?topie?. Nie wiem, którą bym wybrał szkołę i nie chciałbym dawać pochopnych wniosków, ale także Czy inaczej nie mam takich możliwości, aby dostać się do tamtych czasów i zobaczyć jak było naprawdę. Bóg zapłać.
Maci00 :}

Dodaj swoją odpowiedź