Czy warto uczyć się jezyków obcych?

Czy warto uczyć się języków obcych? Czy ich znajomość nam się w życiu przyda? Takie pytania zadaje sobie każdy z nas. Odpowiedzi są różne. Ja jednak postaram się dowieść tezy, że warto uczyć się języków obcych.
Każdy naród ma swój język ojczystym którym się porozumiewa. Nie tylko Polacy uczą się języków swoich sąsiadów. Jednym sprawia to przyjemność, dla innych to "czarna magia". Moim zdaniem jednak warto uczyć się języków od najmłodszych lat.
Pierwszym, najważniejszym argumentem, jest możliwość znalezienia lepiej płatnej pracy. Dzisiaj w większości zawodów wymagana jest znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego. Lubimy podróżować, poznawać inne kraje. Żeby nie zgubić się w obcym kraju, powinniśmy znać język, którym danym kraju ludzie się porozumiewają. Oczywiste jest, że nie musimy znać wszystkich języków. Wystarczy, że potrafimy posługiwać się językiem angielskim , niemieckim czy francuskim, gdyz są to najbardziej znane języki.
Młodzieży marzą się studia na dobrych uniwersytetach w innych krajach. Aby nie czuć się samotnie i nawiązywać nowe znajomości, warto umieć jakiś język, nie wszyscy znają język polski, tak jak angielski.
Programy komputerowe gry tworzone są w języku angielskim, trudna byłaby prawidłowa praca na komputerze bez znajomości tego języka. Większość stron internetowych tworzona jest w języku angielskim. Czytanie książek i oglądanie filmów w oryginalnej wersji sprawia większą przyjemność, niż czytanie książek tłumaczonych czy oglądanie filmów z lektorem.
Jan Paweł II dzięki znajomości wielu języków odprawiał nabożeństwa w języku ojczystym danego kraju, w którym sprawował mszę. Ludziom sprawiało to wielką przyjemność, gdyż nie każdy papież odprawiał msze w ich języku. Pokochało go wielu ludzi, a Jego marzeniem było, by ludzie się zjednoczyli. I dokonał tego.
Nie wolno nam zapomnieć o sowim ojczystym języku. Język polski jest dla nas najważniejszy. Trzeba go promować, jednocześnie ucząc się innych języków.
Znając języki obce mamy szanse na wyższe wykształcenie, na lepszą pracę i ciekawsze życie. Świat staje przed nami otworem, dlatego warto uczyć się języków obcych.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy warto się uczyć języków obcych?

Czy warto sie uczys jęzków obcych?Sądzę ,że tak,gdyz dzieki nim swiat stoi otworem.
poslugiwanie sie angielski,niemieckim,francuskim,hiszpanskim czy wloskim jest popularne i doceniane przez wielu ludzi.Duzą popularnoscia ciesza sie nawet ...

Język polski

Czy warto sie uczyć języków obcych.

Języki obce - dla niektórych osób jest to codzienność, dla innych poprostu coś nadzwyczajnego. Są przydatne czy raczej bezuzyteczne?Do czego mogą się przydać?Te pytania nurtują wiele modych osób. W szkole jesteśmy zmuszeni do nauki jęz...