Charakterystyka Oskara - Oskar i Pani Róża

Oskar jest głównym bohaterem książki „Oskar i pai Róża”. Ma 10 lat, jednak wygląda na 7. Mieszka w hospicjum, jest chory na białaczkę. Koledzy mówią na niego Jajogłowy.

Z powodu leczenia jest drobnej budowy ciała. Jego głowa ma kształt jaja. Sam siebie uważa za mało atrakcyjnego.

Jego największą cechą jest dojrzałość psychiczna i emocjonalna. Stawił czoła chorobie jak dorosły człowiek. Mimo tego, iż jego dni były policzone, nie poddał się i nie czekał biernie na śmierć. W pełni wykorzystał dany mu czas. Nie wykorzystałby go bez odwagi, którą z całą pewnością miał. Nie bał się podejmować ważnych decyzji. Wiedział, że musi przeżyć życie jak każdy inny. Nie bał się mówić o nieuniknionym.

Dzięki empatii i ciepłym usposobieniu zrzucił z wielu serc poczucie winy. Nie pozwolił zadręczać się personelowi medycznemu, jak i rodzinie. Otwarcie mówił o ulotności życia, co jeszcze raz podkreśla jego dojrzałość i wyrozumiałość.

W postaci Oskara wzór człowieka. Mimo wielu przeciwności godnie przeżył życie, co wielu nigdy się nie udaje.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Oskara - Oskar i Pani Róża

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 10 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemiote...

Język polski

Charakterystyka Oskara - "Oskar i Pani Róża"

Oskar to główny bohater książki "Oskar i Pani Róża". Miał 10 lat, jednak wyglądał na 7. Mieszkał w szpitalu, ponieważ był chory na białaczkę. Koledzy nazywali go Jajogłowym.

Jego największa cecha to dojrzałość. Dzielnie ...

Język polski

Charakterystyka Oscara "Oskar i Pani Róża"

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 7 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemioter...

Język polski

Charakterystyka Oscara "Oskar i Pani Róża"

Oskar jest głównym bohaterem książki Erica-Emmanuela Schmitta pod tytułem "Oskar i Pani Róża". Ma on 7 lat i mieszka w szpitalu, ponieważ jest chory na raka. Był drobny i wychudzony po wielu przejściach związanych z chorobą. Po chemioter...

Język polski

Oskar i Pani Róża - charakterystyka pani Róży

Pani Róża to druga główna bohaterka książki pt. 'Oskar i Pani Róża'. Jest ona wolontariuszką pracującą w szpitalu Oskara. Nie powinna tego robić ze względu na wiek, lecz chęć pomocy chorym dzieciom jest jej priorytetem.

Cioci...