Charakterystyka Robinsona Kruzoe.

Robinson Kruzoe od zawsze marzył o żegludze. Jego rodzice byli bardzo sprzeciwni temu, ponieważ stracili już dwóch synów na morzu.

Robinson był dużego wzrostu, był dobrze zbudowany. Miał długą brodę oraz włosy, bo nie miał ich, czym zgolić. Miał zepsute i znoszone ubrania które znalazł na statku. Miał także własnoręcznie zrobioną dzidę, łuk, kapelusz i parasol oraz broń, którą także znalazł na statku. Na wyspie był bardzo samotny, szukał wsparcia w modlitwie do Boga, wiele razy czytał znalezioną biblie. Był inteligentny, pracowity oraz uparty. Te cechy pozwoliły mu przetrwać na wyspie tyle lat. Kiedy uratował małego Indianina, nadał mu imię Piętaszek i bardzo zaprzyjaźnił się z nim. Uczył go wszystkiego, czego sam umiał.

Wiele razy był w tarapatach, lecz zawsze udawało mu się z nich wywinąć. Chciałbym przeżyć, chociaż jedną z jego ekscytujących przygód.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka robinsona kruzoe plisss na jutro dam najj

Charakterystyka robinsona kruzoe plisss na jutro dam najj...

Język polski

Charakterystyka Robinsona Kruzoe.

Robinson Kruzoe to bohater książki Daniela Defoe pt. "Robinson Kruzoe".
Urodził się w Anglii i był synem kupca.Miał dwóch braci, którzy zginęli na morzu.Pomimo to Robinson chciał zostać żeglarzem.Z tego powodu robinson ucie...

Język polski

Charakterystyka Robinsona Kruzoe.

Robinson Kruzoe urodził się w Anglii i był synem kupca niemieckiego pochodzenia. Miał dwóch starszych braci, którzy zgineli na morzu. Jako najmłodszy z rodzeństwa nie czół powołania do prawa lecz jego ojciec był innego zdania. Największ...

Język polski

Charakterystyka Robinsona Crusoe.

Robinson Kruzoe jest głównym bohaterem powieści Daniela Defoe’a pt.: ,,Przypadki Robinsona Kruzoe”, której akcja toczy się w XVII w. Robinson był najmłodszym synem zamożnego, angielskiego kupca z Yorku, skąd Robinson zresztą pochodził...

Język polski

Charakterystyka Robinsona Crusoe.

Robinson Kruzoe jest głównym bohaterem powieści Daniela Defoe’a pt.: ,,Przypadki Robinsona Kruzoe”, której akcja toczy się w XVII w. Robinson był najmłodszym synem zamożnego, angielskiego kupca z Yorku, skąd Robinson zresztą pochodził...