Morderczyni czy zły doradca - charakterystyka Lady Makbet.

Lady Makbet kochała swojego męża, pragneła dla niego najlepszych rzeczy, zaszczytów i godności. potrafiła wpływać na ambicję męża i manipulować nim jak tylko chciała. Lady Makbet była bezwzględna i nie miała żadnych wątpliwości co do czynó jakie popełniła. Jest wyzuta z całej delikatności i niewinności kobiety. Rezygnuje z zasad etycznych i moralnych. Najważniejsza jest dla niej władza umiejetnie wykorzystuje wady ludzkiej natury. Dziwi sie, zeMakbet boi się konsekwencjiwynikających ze zbrodni, potrafi dostosować sie do kazdej sytuacji, jest fałszywa i okrutna. Ośmiesza uczciwość i szczerość. widzimy w niej jedynie chore ambicje, ktore próbuje przelać na Makbeta. Świat uczuć nie ma dla niej znaczenia. szybko podejmuje decyzje, ale przy tymjest spokojna i lubi szybkie działanie. Nie analizuje swoich czynów wie ze myślenie doprowadzi j.ą do obłędu. Makbet początkowo jest jedynie narzędziem w jej rękam. w pewnym momencie zostaje jednak odsunięta przez męza który biorąc przykład z żony zachowuje sie dokładnie tak jak ona.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Morderczyni czy zły doradca? Charakterystyka Lady Makbet .

Lady Makbet jest drugoplanową bohaterką dramatu W. Szekspira pt.: " Makbet", żoną tytułowego Makbeta . Jest typową "femme fatale" : bezwzględna, chciwa, przebiegła, manipulująca uczuciami i działaniami innych.
Po r...