Plan kariery

CZYM JEST DLA MNIE KARIERA?


„ Żeby pytać o drogę trzeba wiedzieć, dokąd chce się iść”

Kariera to droga profesjonalnego rozwoju, którą człowiek ma zamiar przejść w swym zawodowym życiu. Rozumienie tego pojęcia jest zawsze bardzo subiektywne, co oczywiście nie jest błędem, gdyż każdy ma prawo do innego spojrzenia na karierę, każdy chciałby, co innego w swym życiu zawodowym osiągnąć.
I tak na przykład znalazłam artykuł Pawła „Boro” Borowskiego artysty, reżysera filmowego, autora stałej rubryki w Gazecie Wyborczej. Okazuje się, że w rozumieniu Pana Pawła Kariera to „łapczywe, nerwowe, po trupach - parcie na sukces finansowy, bez oglądania się na nic i na nikogo. Liczy się tylko kasa i stanowisko. Coraz więcej kasy, i więcej, i więcej... Aż okazuje się, że ta kasa wypełniła nam wszystko - i nie ma już miejsca na nic innego. Kupiliśmy już wszystko, zjedliśmy wszystko, napchaliśmy się wszystkim. I właśnie obudziliśmy się w luksusowym domu z basenem, z trzema samochodami i z ręką w nocniku. Ci, którzy wybrali karierę, idą szczebel po szczeblu na sam szczyt drabiny, którą ktoś już dawno ustawił i wszystko z góry jest wiadome.”
No cóż każdy ma swoje przekona, zresztą zawsze uważałam, że artyści są troszke „dziwni”.
Dla mnie osoby młodej, kreatora własnego losu kariera to droga, droga do sukcesu, a każda praca, którą wykonywałam (akwizytor uliczny, sprzedawczyni w cukierni) wzbogaca mnie o nowe doświadczenie a przede wszystkim uczy. Te dwie prace nauczyły mnie jak sobie radzić z ludźmi jak wejść w ich wnętrze i przekonać, że to, co im oferuje jest "super". Ale dla mnie to mało pragnę zdobywać nowe doświadczenia i piąć się po szczeblach, aby odnieść sukces. A czym właściwie jest ten sukces??


JAK BĘDĘ MIERZYŁA SUKCES?


Sukces zależy od naszej osobowości, zainteresowań, uzdolnień, dlatego dla każdego z nas będzie czymś innym. O sukcesie świadczy posiadanie wizji, przynajmniej ciut większej niż życie i jej realizacja. Bogactwo człowieka nie zależy od tego, co posiada, lecz kim jest, wędrówką, której celem jest lepszy charakter. Pokonane na tej drodze trudności są miarą sukcesu, a nie materialne korzyści, które mu towarzyszą. Dlatego sukces rzadziej polega na tym jak daleko zaszłam, niż na tym ile przeszeszłam.
Niektórzy z nas otrzymali więcej talentów, niż inni, ale talent sam w sobie nie ma takiego znaczenia, jak to, co się z nim robi. Nie liczy się to, o ile jestem lepsza lub gorsza od innych, ale czy daje z siebie to, co najlepsze. I nie powinnam porównywać się z innymi, chociaż pokusa bywa mocniejsza i może prowadzić do destrukcji.


LISTA WARTOŚCI


Wartość to coś szczególnie dla nas ważnego, coś, co wyznacza cel dążenia i stanowi kryterium postępowania, chociaż z biegiem czasu mogą one ulec zmianie.

Moja list wartości:
• Wolność- Mówi się, że wolność zawiera trzy aspekty: osoba musi mieć możliwość dokonywania wyborów, nie wolno jej tego uniemożliwiać oraz musi mieć możliwość działania.
• Tolerancja - Stworzeni jesteśmy z ułomności i błędów; wybaczmy sobie wzajemnie nasze szaleństwa
• Równość - Powiedzieć, że ludzie nie są równi, to powiedzieć, że ktoś jest poszkodowany w stosunku do innych
• Miłość - Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem.
• Przyjaźń - Najlepszym przyjacielem jest ten,
który nie pytając o powód twego smutku,
potrafi sprawić, że znów wraca radość.
• Szczerość – Mogę być szczera i żyć w zgodzie z ludźmi.


JAKA JESTEM?


Ocenianie samej siebie jest względnie trudnym zadaniem, rzadko, komu udaje się ocenić swoją osobowość obiektywnie, a opinie innych na nasz temat przybierają różne efekty i w istocie są mało wiarygodne, subiektywne.
Pomocnym narzędziem okazuje się Kwestionariusz Osobowości, który w pełni odzwierciedla to, jaką osobą jestem. Na podstawie tego testu wynika, że jestem osobą, impulsywną, energiczną, nie lubię porządku, ale potrafię się w nim odnaleźć, po za tym jestem osobą opiekuńczą, lubię walczyć o swoje, jestem bezpośrednia, bo, po co mam „owijać w bawełnę”(nie nawidzę kłamstwa), uwielbiam wyzwania i czuć adrenalinę, co wiąże się między innymi z tym, że zdarza mi się robić coś na ostatnią chwile to i tak dotrzymuje terminu, bo nie toleruję spóźnialstwa. W swoim życiu potrzebuje doradztwa nie nawiedzę nakazów i zakazów, jeżeli mnie ktoś do czegoś zmusza zawsze robię na przekór.

CZEGO OCZEKUJE I KIEDY?


• Ukończenia studiów licencjackich w Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie w 2007 roku
• Uzupełnienie wykształcenia o studia magisterskie na Akademii Ekonomicznej w trybie zaocznym, w między czasie zamierzam podjąć pracę, która pozwoli mi zdobyć doświadczenie zawodowe.
• Ukończenia nauki języków obcych (angielski, niemiecki, hiszpański)
• Zdobycie interesującej pracy, która dałaby mi satysfakcje
• A od męża oczekuje dalszej wyrozumiałości, cierpliwości i wsparcia, bo dzięki niemu mogę istnieć pomimo tego, że spędzamy z sobą bardzo mało czasu


W JAKIEJ ORGANIZACJI ZAMIERZAM ROZPOCZĄĆ MOJĄ KARIERĘ


Poszukiwanie pracy - to ciężka praca, która wymaga dużej pomysłowości, kreatywności, przygotowania. Swoją karierę zamierzam podjąć w rozwijającej się, zgodnie z kierunkiem moich studiów firmie.

I na jakim stanowisku

Stanowisko, na jakim pragnęłabym pracować to HR MENAGER

Jako osoba pracująca na tym stanowisku będę odpowiedzialna za:
• Prowadzenie procesu rekrutacji i selekcji kandydatów
• Wspomaganie kierowników w podejmowaniu decyzji personalnych
• Planowanie rozwoju pracowników
• Dobór szkoleń dla pracowników
• Prowadzenie okresowych ocen pracowników
• Doskonalenie i tworzenie wewnętrznych systemów wynagradzania i motywowania pracowników
• Prowadzenie dokumentacji kadrowej
• Przewidywanie kosztów personalnyWymagania
• Wyższego wykształcenia (preferowane kierunki: psychologia, socjologia, ZZL)
• Wieloletniego doświadczenia zawodowego
• Silnej orientacji biznesowej
• Wysoko rozwiniętej zdolności współpracy i wysokiego poziomu empatii
• Dynamizmu, elastyczności i twórczego podejścia do rozwiązywania problemów
Korzyści
• Pracę w środowisku profesjonalistów na bardzo atrakcyjnych warunkach
• Możliwość wdrażania i realizacji własnych pomysłów
• Szerokie perspektywy rozwoju zawodowego w kierunku zarządzania działem rekrutacji

DO IDEAŁU BRAKUJE MI...

Nie ma ideałów, jeśli nawet są to przedemną jeszcze bardzo długa droga by zdobyć między innymi doświadczenie, dyplom ukończenia studiów, zdolność radzenia sobie w każdej sytuacji i jeszcze inny wielu, wielu rzeczy.

PLAN USUNIĘCIA BRAKÓW

Moim planem usunięcia braków będzie przede wszystkim odbycie praktyki, która ułatwi mi zdobycie pracy na w/w stanowisku. Ciągłe pogłębianie swojej wiedzy poprzez warsztaty, szkolenia, wykłady, czasopisma i inne fachowe lektury. Szlifowanie języków obcych by móc się nimi posługiwać w stopniu bardzo dobrym.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Kariery polityczne i awanse społeczne w ujęciu pozytywnym i negatywnym.

Już od początków istnienia człowieka w obecnej formie, jaką jest Homo Sapiens, istniały elity społeczne i kasta rządzących plemieniem. Prawie też od zawsze wszystkie społeczności ludzkie dzieliły się na klasy i warstwy, z których jedn...

Język polski

Blaski i cienie kariery. Rozważania na temat kolei życia wybranych bohaterów literackich.

Kariera to zmiana statusu jednostki, grupy, warstwy lub klasy społecznej na wyższy w różnych wymiarach zróżnicowania społecznego, np. prestiżu, bogactwa, wykształcenia, stanowiska pracy. Każda droga do sukcesu posiada zalety, ale niestety ...

Ekonomia

Biznes Plan jako narzędzie planowania inwestycji

1. POJĘCIE BIZNES - PLANU

Biznes plan to dokument określający cele, jakie firma chce osiągnąć, strategia działania oraz ramy czasowe, w jakich cele te powinny być osiągnięte.
Plan działalności przedsiębiorstwa, uwzględniaj...

Język polski

Plan wydarzeń w lekturze "Przypadki Robinsona Crusoe".

1.Ucieczka z domu do Londynu w celu rozpoczęcia marynarskiej kariery.
2.Ewakuacja ze statku do Yarmouth spowodowana sztormem na morzu.
3.Wyprawa do Gwinei.
4.Podróż na Wyspy Kanaryjskie.
5.Napad piratów na statek.
6.Wzięcie ...

Zarządzanie

Gospodarowanie zasobami ludzkimi

1. GZL - gospodarowanie zasobami ludzkimi

Proces GZL obejmuje 7 podstawowych czynności:
Planowanie zasobów ludzkich - służy ciągłemu i odpowiedniemu zaspokajaniu potrzeb kadrowych. Następuje to poprzez analizę :
a) czynnik...