"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"

Poświęcić komuś życie można na bardzo wiele sposobów. Ludzie,którzy poświęcają je dla innych,są bohaterami,a może nawet kimś więcej. Robiąc wiele dobrych uczynków,czujemy zadowolenie i radość.
Albert Einstein,autor cytatu:" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia",skupiał się przede wszystkim na wartościach moralnych. Odnosząc się do zdania, można wyróżnić wiele rodzajów wartości.
Rozpocznę swoje rozważania od najsilniejszego argumentu,którym jest bezinteresowna pomoc Matki Teresy.Ta kobieta całe swoje życie poświęciła dla chorych i trędowatych. Nie ważne było,co ludzie powiedzą na jej temat,chciała im tylko pomóc. Wolontariuszka z Kalkuty uważała,że robi to dla potrzebujących. Jeżeli nie mogła im pomóc finansowo,to wspierała ich duchowo,aby czuli się ważni na świecie.
Drugim argumentem przemawiającym na korzyść tej tezy jest Jerzy Owsiak,założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielkiej Olkiestry Świątecznej Pomocy. Zbierał on fundusze dla kardiochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka. Wspierał ich finansowo na zakup sprzędu medycznego dla umierających dzieci. Od 1992 roku działa on charytatywnie,udzielając pomocy dzieciom.
Jeżeli mimo wszystko ktoś ma jeszcze wątpliwości,przytoczę kolejny powód na potwierdzenie tej tezy.
W filmie pt."Droga bez powrotu 2" odbywa się reality show, w którym bierze udział sześciu zawodników. Samotni,zdani na siebie,żyli w lesie ,nie mając pożywienia i broni. W pierwszym dniu programu zostaje zamordowanych czterech z nich. Uwięzieni przez zdeformowanych ludzi,którzy jedli ich przeciwników,mieli być również zabici i zjedzeni. Po pewnym czasie prowadzący program poświęca swoje życie dla nich,aby ci mogli żyć dalej.
Wszystkie przytoczone powyżej argumenty potwierdzają słuszność słów Alberta Einsteina. Bezinteresowna pomoc przyda się każdemu,nawet gdy o nią nie prosi. Myślę,że jest wiecej ludzi o takim dobrym sercu, jak Matka Teresa z Kalkuty czy Jerzy Owsiak. Dzięki takim ludziom świat może zmienić się na lepsze.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein..

Dziś na świecie istnieje wiele organizacji charytatywnych, ludzie bezinteresownie sobie pomagają, a w państwach biednych zapewnia się żywność i lekarstwa, jednak poświęcenie dla innych nie jest wymysłem współczesnych ludzi, ani chwilow...

Język polski

Cytaty

Cytaty do wykorzystania:


• - Młodości, ty nad poziomy Wylatuj!
Adam Mickiewicz "Oda do młodości"

• - Czucie i wiara silniej mówi do mnie, Niż mędrca szkiełko i oko
Adam Mickiewicz "Romantyczność"