Moja wymarzona podróż (Kraina Wyobraźni)

Na pewno większość ludzi napisałaby, że ich wymarzoną wycieczką jest podróż dookoła świata lub na Hawaje. Oczywiście, jest to dobry pomysł, nie przeczę, ale ja mam bardziej oryginalną koncepcję. Chciałabym wybrać się do Krainy Wyobraźni.

Różne krążą opinie na temat tego miejsca. Jedni twierdzą, że to bardzo daleko, inni, że wystarczy zamknąć oczy, by się tam znaleźć. Każdy sam musi to odkryć.

Krainę tą odwiedzają sławni poeci i pisarze, postacie z naszych ulubionych książek, a czasem zabłąka się również ktoś z nas – ktoś kto chce odpocząć od szarej rzeczywistości.

Kiedyś każdy z łatwością przenosił się ze świata rzeczywistego do Krainy Wyobraźni, lecz teraz ( w czasach kiedy uważamy, że istnieje tylko to co można zmierzyć, zważyć i dotknąć ) większość z nas tę zdolność utraciła.

Jeśli ktoś chce się tam dostać powinien umieć wierzyć , wierzyć w rzeczy niezbadane i niemożliwe do zbadania . Jest to trudne, ale wykonalne.

Najrozmaitsi artyści dają nam bilet do Krainy Wyobraźni . Dzięki nim mamy jakikolwiek „pomost” między Krainą a Rzeczywistością. Dają nam pomysł na „zbudowanie” własnego odpowiednika tego niezwykłego kraju. Jednak te kopie będą zawsze bardzo niedoskonałe w porównaniu z oryginałem.

Kraina Wyobraźni jest niesamowitym miejscem w którym możliwe jest wszystko, co piękne i dobre. Nie ma tam smutku, kłamstwa, nienawiści. Wszyscy tam patrzą na świat „przez różowe okulary”. Ludzie odwiedzający ten kraj, nawet gdyby tu się nie znosili, tam będą ze sobą idealnie współpracować.

Można tam być tym, kim się tylko zapragnie: największym geniuszem z fizyki, najlepszym z historii, najbardziej wysportowanym ze wszystkich sportowców, czy najlepszą tancerką. Nie liczy się tam czy ktoś jest gruby czy chudy, wysoki czy niski, mądry czy głupi. Ważne jest to, by miał dobre serce. Ludzie którym tego brakuje, nie znajdą drogi do Krainy.

Każdy z nas ma takie miejsca, w których czuje się dobrze, bezpiecznie. Właśnie z tych miejsc każdego wiedzie droga do Krainy Wyobraźni. Jednak nie jest to droga którą widzimy, raczej taka, w której istnienie musimy uwierzyć, żeby móc ją odnaleźć i wkroczyć na nią.

Ostatnio ludzie zaczęli zastanawiać się, czy ten legendarny kraj istnieje naprawdę. Krążą słuchy, że nie… Nie wierz tym opiniom ani przez chwilę! Są całkowicie mylne. To miejsce jest równie prawdziwe jak nasze miasto, dom, w którym mieszkasz, moja szkoła, czy sklep, w którym codziennie robisz zakupy. Po prostu, Krainy Wyobraźni nie widzimy bo jest ukryta gdzieś w naszym wnętrzu…