Charakterystyka Uli Zalewskiej

Ula ma około trzynastu lat, jest półsierotą i mieszka razem z ciotkami. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Mama Uli zmarła, a dziewczyna ma żal do ojca, że ten jej nie kochał.

Jej największą zaletą jest silna wola, kiedy odmówiła wraz z załogą kradzieży jabłek. Bardzo często rozmyślała o ważnych dla niej sprawach, lecz wstydziła się rozmawiać o tym z Pestką. Chciała nawiązać rozmowę jej problemach ale po prostu jej to nie wychodziło.

Urszula ma bardzo dobre serce i kocha zwierzęta. Swą miłość do zwierząt okazała karmiąc i pomagając Dunajowi, oswoiła go i bardzo przywiązała się do Dunaja. Chętnie pomogła Zenkowi podczas jego pierwszej wizyty na wyspie, zaprowadziła go do lekarza wraz z załogą. Nikt nie brał pod uwagę jej zdania. Zawsze podporządkowywała się Pestce i robiła to samo co ona. Wyróżniała ją także skrytość i nieśmiałość. Na myśl o rozmowie z nieznajomym, rumieniła się. Dziewczyna nie jest wygadana. Do swoich przyjaciół była sympatyczna i miła. Również inni byli przyjaźnie nastawieni.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej.

Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka

Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy".
Ula ma około trzynastu lat, jest półsieorotą i mie...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej "Ten obcy".

Urszula Zalewska ma około trzynastu lat, jest jedną
z bohaterów książki pt. ?Ten obcy? . Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką. Kilka lat po rozejściu się rodzicó...

Język polski

Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka Uli Zalewskiej

Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy". Ula ma około trzynastu lat, jest półsierota i mieszka razem z ciotkami w Warszawie. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Szanuje go, lecz nie ut...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej

Ula Zalewska jest wychowana przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się jak ona była małą dziewczynką. A kilka lat po rozejściu się jej rodziców zmarła jej mama. W Olszynach mieszka jej ojciec, który jest lekarzem. Dziewczynka ma do ...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej.

Ula Zalewska, była przyjaciółką pestki. dziewczynka w dzieciństwie została wychowywana przez swoje ciotki, mieszkała z ojcem, z którym nie mogla znaleźć bliższego kontaktu.

Ula miała około czternastu lat. Nie była wysokiego w...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej, bohaterki "Tego obcego".

Jednym z głównych bohaterów powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. ,,Ten obcy" jest Ula Zalewska. Wychowywana była przez ciotki, ponieważ jej rodzice się rozwiedli, a po kilku latach jej matka zmarła. Na wakacje dziewczynka przyjechała do...