Eutanazja - dobro czy zło? Czy eutanazja powinna być legalna w Polsce?

Moim zdaniem eutanazja nie powinna być legalna, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Eutanazja to nic innego jak zabicie człowieka. W Polskim prawie karnym eutanazja stanowi łagodniej karany rodzaj zabójstwa. Holandia, jako pierwsze państwo ustawowo zalegalizowała eutanazję- od 1994r. eutanazję może dokonać lekarz przy zachowaniu ściśle określonych ustawowo warunków. Najczęściej zabija się nieuleczalnie chorych ludzi, których leczenie bardzo dużo kosztuje. Myślę, że eutanazję dokonują tylko egoiści, ludzie bez serca, dla których liczy się tylko biznes i pieniadze. Gdyby eutanazja była u nas legalna, wymordowanoby 1/3 Polski. Eutanazja jest podstwowym naruszeniem praw człowieka: prawa do życia. Nie rozumiem jak mozna zabić człowieka, tylko dlatego ,że jest chory. Właśnie do tego są szpitale i lekarze, którzy powinni pomóc chorym. lekarz, który dokonuje eutanazji chyba nie ma sumienia, świadomie zabijając człowieka i to jeszcze bez jego zgody. lekarze często tłumaczą się, że robią to ze współczucia. Dla mnie to bzdura, ponieważ wcale nie intersruje ich ból czy cierpienie ludzkie, poprostu robią to po to, by mieć "kłopot z głowy". Chora osoba potrzebuje opieki, lecz w dziesiejszych czasach młodzi ludzie nie mają czasu zająć się chorymi rodzicami czy dziadkami. Ci najczęściej oddawanie są do Domu Opieki Społecznej lub do hospicjum, lecz nie zawsze znajdą tak troskliwą opiekę. Czasem lekarze i pielegniarze nie mają cierpliwości dla starszych osób. Wtedy, by zrzucić z siebie odpowiedzialnośc zachorą osobę, podaje się zwiekszoną dawkę leków, które w nadmiarze powoduja śmierć. Żaden człowiek nie powinien decydować o śmierci drugiego człowieka. Eutanazji nie powinno sie stosować nawet wtedy, gdy pacjent prosi o uśmiercenie. należy robić wszystko, by zmienił zdanie. Może to jest chwilowa depresja, załamanie. Zyjemy po to, by pomagać sobie nawzajem, robić wszystko, by żyło sie nam lepiej. Ludzie coraz bardziej upodobniają się do świata zwierząt, np. drapieżne zwierzęta żyją w stadach; odrzucają te osobniki, które nie są już sprawne, są nie zdolne do polowań, które tylko osłabiają stado. Ale przecież nie jesteśmy zwierzetami, jesteśmy LUDŹMI. Obowiązują nas pewne prawa, które powinniśmy przestrzegać. Eutanazja ze strony ekonomicznej ma same plusy: państwo nie musiałoby wydawać tak dużo pieniędzy na leczenie chorych, nie musieliby wypłacać rent i emerytur; uśmierconoby więźniów, których przecież utrzymanie dużo kosztuje. Lecz eutanazja powodowałaby cierpienie emocjonalne bliskich zabitego. Przecież żaden człowiek nie chciałby, aby zabito bliską mu osobę. Gdyby eutanazja była legalna, nikt nie czułby się bezpieczny. Gdyby zawieziono nas na jakąś operację, nie bylibyśmy pewni, czy jeszcze się obudzimy po operacji; może lekarz miałby taki kaprys, by przerwać operację, bo stwierdziłby, że dalsza kontynuacja nie ma sensu. Ludzie popierający eutanazję to ludzie, którzy chyba nigdy nie kochali, dla których życie nie ma żadnej wartości. Są to ludzie bez odrobiny wrażliwości, dla których liczy siś tylko grubość ich portfela.

Dodaj swoją odpowiedź