Recenzja filmu pt. „Makrokosmos - podniebny taniec”.

Film pt. „Makrokosmos” reżyserii Jacques’a Cluzauda i Michela Debatsa opowiada o wędrownych ptakach. Nie jest to jednak zwykły film dokumentalny. Głównymi bohaterami są ptaki.
Przepiękna opowieść o życiu ptaków, o ciągłych zmianach miejsc, o nieustającej wędrówce. Film pokazuje nam niesamowite zdolności i instynkt ptaków który karze im odbyć dwa razy w roku wędrówkę do miejsca, gdzie mogą złożyć jaja. Głównym zadaniem „Makrokosmosu” było pokazanie wędrówek różnych ptaków w sposób ciekawszy, niż przez zwykłe programy przyrodnicze. Pokazano to dzięki niepowtarzalnym ujęciom, widzianym jakby oczami podążającego w stadzie ptaka. Film miał również na celu przekazać wiedzę widzom nie sucho, bez uczuć, ale właśnie artystycznie, pięknie. Ja osobiście sama podziwiam ten film, bardzo dużo się dowiedziałam z różnych ciekawostek które, były tam przedstawione. Film również pokazuje nam ,że człowiek i przyroda, czasem nieświadomie, zabijają skrzydlatych mieszkańców naszej planety. Można było się dowiedzieć, o ich życiu i ich ginięciu. Gatunki ptaków pokazane w filmie to m.in.:

bocian biały
zimorodek
rudzik
gęś śnieżna
żuraw kanadyjski
bielik amerykański
bernikla
pingwiny
albatrosy

„Makrokosmos” przenosi nas w naturalne środowisko wielu gatunków ptaków, by uczynić z nas towarzyszy wielkich, ptasich podróży.
Nad zdjęciami z tego filmu można się jedynie zachwycać. Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że film ten jest przepiękny, jest to niesamowita muzyka - muzyka idealnie oddająca klimat i charakter filmu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Wędrówki ptaków widziane z bliska (recenzja filmu "Makrokosmos")

Film pt. „Makrokosmos-podniebny taniec” reżyserii Jacques’a Cluzauda i Michela Debatsa opowiada o wędrownych ptakach. Został wyprodukowany przez Francję, Włochy, Niemcy, Hiszpanię i Szwajcarię. Produkcję zakończono w 2002r.

N...