Nizina Holenderska

Nizina Holenderska leży w zachodniej Europie. 60% Holandi leży na Nizinie Holenderskiej. 25% tej niziny to depresje.
*Depresje- teren poniżej pozimu morza.
Mieszkańcy dzisiejszej Holandi rozpoczeli "wydzieranie" lądu morzu w IXw. Tereny te zostawały osuszane. Były przydatne w rolnictwie ponieważ ziemia była żyzna. Tereny "wydrte" morzu, które zostały osuszone to poldery. Najwyższy punkt na tej nizinie to Vaalbereg- 322m.n.p.m. Najniższy to Aleksandra- -6,5m.p.p.m. Charakterystyczną cechą są wiatraki. Nieodłączną cechą karajobrazu są tulipay. Na całym świecie słyną sery holenderskie. Holandia jest poprzecinana kanałąmi. W Holandi jest największy targ kwiatów.

Dodaj swoją odpowiedź
Geografia

Ogólny opis planety ziemii

Warto zastanowić się, jak wygląda nasza planeta. Setki jezior, mórz i wysp zachwycają nieustannie ludzi swym pięknem. Krótki opis najważniejszych punktów Ziemi powinien przybliżyć nam walory otaczającej ludzkość przyrody.
Warto za...

Geografia

Surinam

SURINAM
Suriname, Republika Surinamu, Republiek van SurinameSurinam leży w pn.-wsch. części Ameryki Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Gujaną na zach., Gujaną Francuską na wsch. i Brazylią na pd.
Wz...