List do JP II

Kochany Ojcze Święty !

Piszę do Ciebie po raz pierwszy w życiu, nie tylko jako mały Polak do Wielkiego Polaka, ale jako mały uczeń do Wielkiego nauczyciela. Modle się, aby ludzie na świecie potrafili otworzyć Swoje serca na prawdę i miłość, na nadzieję jaką Ty kazałeś okazywać dobroć, wprowadzać ład i spokój do naszych serc i pokładać ufność w Panu. Uczyłeś nas jak można się radować z drobnych rzeczy, czerpać siłę z bezpośredniego kontaktu z Bogiem podczas niedzielnej Mszy Świętej czy codziennej modlitwy.
Ty Ojcze zachęcałeś nas do odmawiania różańca czyli do obcowania z Panem Jezusem poprzez serce jego Matki Maryi.
Chodź jestem jeszcze dzieckiem, nie znam życia i nie wiem co mnie może spotkać, staram się podążać drogą wskazaną przez Ciebie.
Podziwiam Cię Ojcze Święty za Twoją dobroć, cierpliwość, wielkoduszność, pokorę i skromność.
Odchodząc od nas byłeś spokojny, pogodny mimo Swojego cierpienia.
Dziękuję za encyklikę napisaną przez ostatnie dni Twojego życia, w której nie użyłeś ani jednego słowa.
Teraz to ja stanąłem na rozdrożu, któż poda mi rękę i poprowadzi tą właściwą drogą w tym świecie pełnym zła…
Narodziłeś się jednak w moim sercu – pewnie w milionach innych też i stamtąd już zawsze będziesz mną kierował… Niestety nie wszyscy doceniają Twoją pracę . Na szczęście już niedługo pokażesz nam jak żyć , zostając świętym . Nie bez powodu jesteś Polakiem i natchnieniem wielu pisarzy którzy choćby przez prozę chcą wyrazić szacunek do Ciebie .
Dopiero teraz doceniłem słowa księdza Jana Twardowskiego : „ śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą”…
Ojcze Święty tak pusto bez Ciebie i źle.
Niekiedy słowa nie wyrażają tego, co chcemy powiedzieć, wielki żal, ból, A wiem jedno. To Ojcze wiesz, co chcę powiedzieć, co myślę… Tutaj jednak tylko powiem „ dziękuję za wszystko” i pójdę Twoją drogą .
podpis.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

List - etymologia listu

List
(łac breve)

W życiu codziennym wiadomość lub zawiadomienie skierowane do nieobecnych pisemnie. Prawnie pojęcie listu nie zostało ustalone. W niekórych wypadkach list stanowi dokument np. list gończy, list zastawny, list otw...

Socjologia

Obowiązkowy list motywacyjny

Dlaczego list motywacyjny trzeba dołączać do aplikacji?
List motywacyjny jest w dzisiejszych czasach obowiązkowy, aplikacje zawieracjące wyłącznie CV dziś już nie wystarczą każdemu pracodawcy. Jest on bardzo ważny i stał się nieod...

Język polski

Podaj definicje -list polecający -list poetycki -list gończy -list żelazny -intencyjny -motywacyjny -polecony

Podaj definicje -list polecający -list poetycki -list gończy -list żelazny -intencyjny -motywacyjny -polecony...

Język polski

wyjaśnij w 4 zdaniach co to jest : list polecony, list oficjalny , list otwarty , list prywatny daję naj.

wyjaśnij w 4 zdaniach co to jest : list polecony, list oficjalny , list otwarty , list prywatny daję naj....

Język angielski

List oficjalny i prywatny- jak pisać?

LIST PRYWATNY
Wstep Thanks for you recent letter. I’m sorry I haven’ written so long but…,
Zakończenie: (nadz.na spotk) Looking forward to see-ing you/ hearing from you. (zakończ :) Love …
LIST Z PRZEPROSINAMI:
-I’m reall...

Język angielski

Nie mam wogóle pomysłu na list po angielsku. To jest mój pierwszy list więc jest mi trudno. Trochę mało znam język angielki. List ma być do koleżanki, temat listu o tym co się dzieje u mnie np. moje wakacje, mój dzień. List ma być prosty, składający się z

Nie mam wogóle pomysłu na list po angielsku. To jest mój pierwszy list więc jest mi trudno. Trochę mało znam język angielki. List ma być do koleżanki, temat listu o tym co się dzieje u mnie np. moje wakacje, mój dzień. List ma być prost...