Czy patriotyzm ma znaczenie dla współczesnej młodzieży, czy też stał się nieaktualnym pojęciem?

Patriotyzm był zawsze uważany za cechę narodowa Polaków. Nie tylko w czasach świetlności napoleońskiej, lecz także gdy Polska znajdowała się pod zaborami. Dzisiaj zdanie na temat patriotyzmu są podzielone. Nawiazując do tematu uważam, iż patriotyzm nie ma wielkiego znaczenia dla współczesnej młodzieży.

Po pierwsze dzisiejsza młodzież niechętnie idzie do wojska. Spotkałam sie z przypadkiem kiedy młody mężczyzna specjalnie powoduje wypadek, aby uniknąć służby wojskowej. Dawniej możliwość obrony kraju ludzie uważali za zaszczyt. Byli gotowi poświęcić swoje życie za Ojczyznę. Dzisiaj z podziwem czytamy o losach bohaterów "Kamieni na szaniec", którzy zamiast swiętować zdanie matury, musieli walczyć w obronie kraju. Żyli w ciagłym strachu i niepewności. To właśnie ci młodzi ludzie bez reszty poświecili się dla Ojczyzny.
Kolejna sparwą, którą chcę poruszyć jest fakt, iż coraz więcej młodych ludzi opuszcza terytorium swojego kraju. Powodem jest brak pracy i godnych warunków do życia.

Warto również zauważyć, że negatywny wpływ na dzisiejszą młodzież maja politycy. "Bałagan" oraz kłótnie w sejmie źle oddziałuja na ludzi. Politycy kreuja negatywny wizerunek kraju na scenie międzynarodowej.
Reasumując wszystkie argumenty stwierdzam, że patriotyzm nie ma duzego znaczenia dla dzisiejszej młodzieży. Jest dla nich pojęciem abstrakcyjnym.

Dodaj swoją odpowiedź