Mój wspaniały dom

Dom, w którym mieszkam wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem jest domem jednorodzinnym. Jest mały, ciepły i przytulny. Na parterze znajduje się kotłownia, prostokątna łazienka, korytarz z dużymi, drewnianymi drzwiami prowadzący do salonu połączonego z aneksem kuchennym oraz klatka schodowa. Na poddaszu są cztery sypialnie i jedna mała łazienka. Wchodząc do domu jest korytarz w którym znajduje sie duża szafa. Na prawo od wejścia jest łazienka z dużym zlewem przypominającym szklaną miskę. Z łazienki można dojść do kotłowni, w której jest piec, także można powiedzieć, że tam jest pomieszczenie gospodarcze, bo leżą tam różne sprzęty. Z korytarza przechodzi się do przedpokoju, na którym znajduje się klatka schodowa prowadząca na poddasze. Z przedpokoju można wejść do kuchni lub do pokoju dziennego. Kuchnia jest mała i przytulna są w niej wszystkie potrzebne rzeczy do gotowania, ma nowoczesne meble, pomalowana jest na szary kolor. Na ścianie pod szafkami są małe, żółte płytki. Salon jest prostokątny jest w nim duży kominek obudowany płaskimi kawałkami piaskowca. Pod kominkiem jest miejsce na drzewo. Fajnie jest zimą posiedzieć przy nim czytając książki. W pokoju gościnnym jest skórzana kanapa i duże balkonowe wyjście na taras. Z tarasu mamy piękny widok na pasaż zieleni. To szczególne miejsce, ponieważ można tam wypocząć po długim, męczącym dniu.

W moim pokoju znajdują się ciemno-brązowe meble oraz białe. Na ścianie pod skosem wisi dużo zdjęć. Mam w pokoju komin, na którym jest długie lustro, wokół lustra są zamontowane haczyki na których wiszą różne bransoletki, kolczyki i inne rzeczy. Dzięki temu mam w pokoju porządek i styl. Mój pokój jest moim ulubionym miejscem. Na prawo od mojego pokoju jest sypialnia rodziców. W niej są skarby mamy dużo biżuterii. Obok sypialni rodziców znajduje się pokój mojej siostry jest różowy i dziecinny jest w nim dużo zabawek. Pokój mojego brata jest zielony, ponieważ lubi ten kolor. Jest w nim dużo plakatów piłkarzy. Łazienka jak juz wspominałam jest mała, zielona z oknem dachowym. Korytarz jest kwadratowy. Na klatce schodowej są drewniane schody drzy schodach jest komin na którym wiszą kwiatki paproć i bluszcz.

Lubię mój dom, ale najbardziej lubię przesiadywać wolny czas w ogrodzie. Jest tam dużo zieleni-kwiatów, krzewów i młodych drzewek. Można sobie tam usiąść, odpocząć i spokojnie sobie porozmawiać. To miejsce jest piękne i bardzo ciekawe dla tych, którzy lubią przyrodę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Mój wymarzony dom

Zawsze był to dla mnie wspaniały dom, którego nigdy nie zapomnę. Mieszkałam w nim z bratem i matką. Był to mały dworek koło Warszawy. Żyło nam się tam bardzo dobrze. Szczerze mówiąc niczego nam nie brakowało. Przed naszym domem znajdo...

Język polski

Mój wymarzony dom

26 stycznia 2002 rok, Wrocław

... Zawsze był to dla mnie wspaniały dom, którego nigdy nie zapomnę. Mieszkałam w nim z bratem i matką. Był to mały dworek koło Warszawy. Żyło nam się tam bardzo dobrze. Szczerze mówiąc niczego ...

Język polski

Cytaty - dom.

-”...dom jest sześcianem dzieciństwa; dom jest kostką wzruszenia...”-Z. Herbert: „Dom”;
-”Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda szczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób”-Anna Kamieńska;

Język angielski

Przetłumaczy mi to ktoś na J.angielski tylko nie z google tłumacz bo jak ja to przetłumaczyłam to wszystko miałam zle proszę to na jutro inaczej dostane jedynkę !!!!!!!! Jest to nowoczesny dom znajduje sie on w pobliżu wsi jest to dość duży dom znajduj

Przetłumaczy mi to ktoś na J.angielski tylko nie z google tłumacz bo jak ja to przetłumaczyłam to wszystko miałam zle proszę to na jutro inaczej dostane jedynkę !!!!!!!! Jest to nowoczesny dom znajduje sie on w pobliżu wsi jest to dość...

Język polski

Czy dziś potrzebne są autorytety?

Autorytet- coś niezwykle potrzebnego w dzisiejszym świecie. Współczesne życie staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze. W mediach coraz częściej słyszy się o napadach, kradzieżach, zabójstwach. Wśród młodzieży szerzy się agresja...