Reportaż pt. Miłość widziana oczami nastolatków

Zastanawiam się czy tylko ja, czy wszyscy to widzą? Rzecz jasna, mówię o tych wszystkich zakochanych.. O młodzieży, zarówno tych uczących się w podstawówkach jak i w liceach. Są pewni, że to, że są w związku z inną osobą. Sama przecież jestem nastolatką, już tą dojrzalszą, starszą, teoretycznie bardziej doświadczoną.. I widzę przecież, że nie są w większości żadne „związki”, a jedynie pozory, kiepskie podróbki, atrapy..

Najlepiej można pokazać sprawę takich „miłostek” na przykładzie pierwszego lepszego forum w Internecie. Postanowiłam zajrzeć na Multi Forum Dyskusyjne, znajdujące się na stronie www.mforum.pl. Znalazłam zakładkę „Miłość Nastolatków”. Mogę przeczytać różne poglądy na mądrzejsze i mniej mądre tematy.. Wszystkich tematów na tym forum jest 59, postów aż 2513. Jakie tematy królują?

„Szkolna miłość”.. Dnia 1 lipca bieżącego roku Bones napisał „Zakochałem się w dziewczynie z równoległej klasy. Mam jej numer telefonu. Chciałbym z nią chodzić tylko nie wiem jak zacząć. Ma podobne upodobania jak ja. Pomóżcie proszę. P S: preferuje wersje bezalkoholowe bo mam 15 lat, jak macie jakieś zboczone pomysły to zatrzymajcie je dla siebie.” Problem owego chłopca, może i poważny, ale wystarczy zwrócić uwagę na jego określenia dotyczące związku. Chciałby z nią „chodzić”. Miłość w jego oczach na pewno nie polega na tym, na czym powinna. Chłopak nie dorósł najprawdopodobniej do związku z dziewczyną, no ale cóż, czegóż można się spodziewać po dzisiejszej młodzieży.. Dobrą radę postanowiła mu udzielić Harcerka, nasunęła pomysł aby się razem pouczyli, co niestety nie świadczy zbyt dobrze o niej, gdyż biedna, nie zauważyła chyba że w lipcu mało która osoba ma ochotę na naukę..

Bones, uszczęśliwiony, chwali się, że rozmawiał z nią, ale.. podszywając się pod kogoś innego. Czy słusznie zrobił? Hmm.. Otóż widzimy kilka odpowiedzi na jego nową informację i każda z nich pokazuje krytykę jego osoby.. Rzeczywiście, nie ma co się dziwić.. Chłopak po prostu nie za bardzo wie czego chce, skoro stawia takiego typu kroki i się tym publicznie chwali, uważając to za cudowne zagranie i posunięcie..

Inny temat? „Jak rozkochać w sobie kobietę? Czy ktoś zna na to sposób?”. Tym razem problem dotyczy Shefta. Czytamy „chciałbym rozkochać w sobie kobietę z którą już jestem przeszło miesiąc.....i czy znacie jakieś sposoby bowiem mi się wydaje ze to musi od siebie przyjść.....jak działać aby być bliżej celu????”.. Błyskotliwa Scorpionka odpisuje „Nie da się. Kobieta w ciągu 1.5 minuty wie czy facet nadaje się czy nie. Facet może co najwyżej spieprz*ć sprawę”. Voldemorth za to radzi Sheftowi kupić „Poradnik Podrywacza”, oczywiście zaznacza, że sam z niego regularnie korzysta..

Fragment „Poradnika(...)” załączę do reportażu jako ciekawostkę, czego takiego młodzi „faceci” potrzebują. Na szczęście dziewczyny znają własną wartość i wiedzą, że należy im się szacunek. Zdają sobie sprawę z tego, iż przez tego typu poradniki zaczynają być traktowane przez chłopców jak przedmioty, które wymagają instrukcji obsługi. Oto wypowiedź malutkiej „Widzisz faceci by poderwać kobietę potrzebują aż poradnika. Hmm tak jakbyśmy były jakimś sprzętem i potrzeba do tego obsługi jak podejść by nie zostać kopniętym prądem, czy jakoś tak. Brrr”

Przedstawienie tych spraw powinno wystarczyć do pokazania, jak mało poważnie młodzież traktuje wszystkie swoje sympatie i doświadczenia na drodze uczuciowej. Jest to poważnym błędem, gdyż przez takie kroki młodzież może niepoprawnie ukształtować swój charakter emocjonalny.

Poradnik podrywacza - wszystkie wiadomości które są potrzebne aby uwieść wspaniałą kobietę. Spis Treści:

1. Typy kobiet, które możesz napotkać na swojej drodze oraz równanie na sukces...
Jeśli do tej pory nigdy jeszcze nie poderwałeś kobiety, to masz przed sobą niepowtarzalną szansę zmiany twojego życia. Jeżeli natomiast uważasz, że (...)
2. Od czego zacząć. Proponujemy aż siedem sposobów!
Jeśli nie wyglądasz jak Bogusław Linda, to zwykłe "Cześć, mała." nie wystarczy. Jeśli na sam twój widok kobiety nie mdleją nie zapraszają cię do (...)
3. Co wolno a czego nie... na pierwszym spotkaniu. Wygląda na to, że masz już kogo na oku, a może nawet jesteś umówiony... W takim razie, najwyższy czas przeczytać właśnie o tym.
Obojętnie, czy umówiłeś się z kobietą twojego życia, czy już z drugą panienką w tym tygodniu, obowiązują cię pewne niezmienne reguły. Warto trochę (...)
4. Piszesz czasem listy? Nie wiesz jak zacząć i co napisać? Podajemy ci kilka sposobów.
Listy, podobnie jak kwiaty, choć może w nieco inny sposób, są ogromnie pomocne w uwodzeniu kobiet - nie działają co prawda z taką siłą ale za to ich (...)
5. Sytuacje jakie często się zdarzają. Jak zapobiegać wypadkom...?
Ogólnie rzecz biorąc, spędzanie czasu z ładną i ciekawą panienką jest zajęciem miłym, jeśli nawet nie bardzo miłym. Czasami tak pasjonującym, że aż (...)
6. Miejsca spotkań dla Was, niekoniecznie na pierwszą randkę.
Kino Wyprawa do kina ma ten plus, że w zasadzie zawsze dobrze się będziecie bawić, o ile tylko pójdziecie na odpowiedni (...)

Dodaj swoją odpowiedź