Charakterystyka Ani Shirley

Główną bohaterką książki Lucy Maud Montgomery zatytułowanej „ Ania z Zielonego Wzgórza” była Ania Shirley. Urodziła się ona w Nowej Szkocji. Mając zaledwie 3 miesiące straciła rodziców. Tułała się po różnych domach i sierocińcach, zanim zamieszkała na zielonym wzgórzu.
Gdy Mateusz po raz pierwszy ujrzał ją na stacji kolejowej, miała dwa długie, grube rude jak marchew warkocze. była bardzo chuda Cerę miała bardzo jasną, a jej twarz pokryta była piegami. Posiadała wielkie szarozielone oczy. Ubrana była w starą zniszczoną sukienkę a nagłowie miała wysłużony brunatny kapelusz. Po kilku latach od przybycia na zielone wzgórze, jej sylwetka zmieniła się z chudej na szczupłą. Choć jej oczy pozostały bez zmian, to włosy przybrały lekko kasztanowy odcień. Za sprawą Mateusza zaczęła się także lepiej ubierać.
Ania kochała czytać. Wraz z Dianą kilkoma i kilkoma koleżankami ze szkoły otworzyła klub powieściowy w którym pisywały opowiadania. uwielbiła także recytować wiersze przed publicznością. Była bardzo zdolna w nauce. Jednak moim zdaniem najbardziej lubiła marzyć.
Gdy Ania miała około jedenaście, dwanaście lat, była bardzo gadatliwa, energiczna i wrażliwa. Dziewczynka bardzo łatwo popadała w skrajne humory. Była bardzo przewrażliwiona na punkcie swoich włosów. Lecz w starszym wieku udało się jej zapanować nad swoim roztargnieniem.
Ania była jedną z moich ulubionych postaci literackich. Potrafiła dostrzec blask w zwykłych rzeczach, za co bardzo ją podziwiam i cenię.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Charakterystyka Ani Shirley

Ania Shirley jest bohaterką książki pt.” Ania z Zielonego Wzgórza”, którą napisała Lucy Maud Montgomery. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już sz...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Temat: Charakterystyka Ani Shirley. 11.03.06r.Anna Shirley to główna i tytułowa bohaterka powieści L. Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dziewczynka urodziła się w Bolingbroke, w Nowej Szkocji. Rodzice ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley

Charakterystyka Ani Shirley
Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórz”. Jest ona dwunastoletnią sierotą porzuconą przez wszystkich, ale jej los zmienia się przez przybycie na Zielone Wzg...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley urodziła się w Nowej Szkocji. Już jako trzymiesięczne dziecko została osierocona. Tułała się wśród obcych ludzi. Po pewnym czasie zamieszkała w niemile wspominanym sierocińcu. Na szczęście spędziła tam tylko cztery miesi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley, główna bohaterka obyczajowej powieści pt.: "Ania z Zielonego Wzgórza", była śliczną dziewczyną. Miała olbrzymie zielone oczy, które ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley.

Ania Shirley - urodzona w Nowej Szkocji. była córką Berty i Waletra Shirley. Niestety, rodzice zmarli, gdy dziewczynka miała zaledwie trzy miesiące. Od tej pory była zawsze pod opieką obcych i niech...