Charakterystyka Holdena Caulfielda "Buszujący w zbożu".

Holden jest bohaterem powieści "Buszujący w zbożu". Powieść została napisana przez amerykańskiego pisarza Jerame Dawida Selingera. Opowiada o chłopcu, który zostaje wyrzucony z kolejnej szkoły. Auor przedstawia postać jako buntującego się chłopaka, który przeżywa kryzys po śmierci brata, który skierował swój gniew przeciwko całemu światu. Postanawia wyjechać do Nowego Jorku, by tam porozmawiać z innymi ludźmi. Nie przynosi to jednak żadnego rezultatu, więc postanawia powrócić do domu, by porozmawiać z młodszą siostrą. Była to jedyna osoba w domu, która być może pomoże mu powrócić do równowagi. W trakcie rozmowy z siostrą opowiada jej historię chłopca, którego koledzy wyrzucili przez okno, tylko dlatego, że powiedział coś co innym się nie spodobało. Chłopiec ten zabił się, a koledzy, którzy to zrobili zostali tylko wydaleni ze szkoły. Alden jest przekonany, że to za mała kara dla nich i dlatego w przyszłości nie chce zostać adwokatem, gdyż wtedy będzie musiał bronić takich ludzi jak jego koledzy. Widać, że Alden chce za wszelką cenę być człowiekiem prawnym, czyli bronić słabszych od siebie
Holden jest osobą zagubioną w swoich własnych problemach. Nie może ustalić kim tak naprawdę chciałby być, ma problemy z odnalezieniem samego siebie. Jest człowiekiem wrażliwym, głęboko przeżywającym problemy innych.
Moim zdaniem bohater powieści nie może odnaleźć swojej drogi. Jest zagubiony, ma trudności ze znalezieniem odpowiedzi na pytanie, które jest ważne dla niego w tym okresie życia. Jeśli znajdzie kogoś i rozwiąże swój problem to stanie się "prawdziwym człowiekiem".

Dodaj swoją odpowiedź