Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie

Dzisiejsze czasy niestety różnią się od czasów kiedy jednym prawem było prawo boże a ludzie żyli zgodnie z jego przykazaniami. Dzisiaj każdy człowiek myśli o sobie, swoich przyjemnościach i o pieniądzach, które odgrywają bardzo ważną rolę w życiu. Przez to staliśmy się coraz bardziej zabiegani i nie mamy czasu na to aby odpocząć od codziennych spraw. Każdą ważną decyzję podejmujemy na szybko nie zastanawiając się nad nią porządnie. Nie rozważamy jej wszystkich pulsów i minusów. Podejmując decyzję często nie zastanawiamy się jakie ona będzie miała konsekwencje dla naszego otoczenia ważne jest jedynie nasze dobro. Dzisiaj wpływ na zanik wiary ma polityka światową, nikt przecież nie słucha głosu Papieża wołającego o pokój. Wojny tak łatwo rozpoczynają się w imię wyższych celów to również powoduje że nasza wiara słabnie.
Coraz więcej mamy kradzieży i rozbojów strach przed karą bożą nie jest już tak silny jak kiedyś i ludzie nie mają żadnych obiekcji przed czynieniem złego. Niestety postawa samego kleru, który powinien świecić przykładem, żyjąc według boskich nauk, pozostawia wiele do życzenia.
Prasa i telewizja mają również wielki wpływ na postrzeganie wiary. Programy poświęcone zjawiskom paranormalnym osłabiają naszą wiarę. W dawnych czasach wiara była niepodważalna i nikt nawet nie starał się jej kwestionować. Dzisiaj rozwój techniki spowodował, że wytłumaczono rzeczy niezrozumiałe. Autorzy wielu książek jak np. M. Dougles w książce ?Szata? tłumaczą cuda Chrystusa, które stają się niby zrozumiałe a przez to przestają być cudami. Ludzie ?małej wiary? podatni są na takie sugestie.
Przede wszystkim jednak nasze codzienne życie praca, nauka ograniczają nasze myślenie. Nie zastanawiamy się nad naszym życiem, postępowaniem. Żyjąc z dnia na dzień nie myślimy o głębi wiary. Jedynie krótki okres świąteczny popycha nas ku rozważaniom na jej temat niestety święta Wielkanocne czy też Bożego Narodzenia coraz częściej ograniczają się do stroików świątecznych, do dostatecznych ilości jedzenia.
W rodzinach nie ma już zwyczaju czytania Pisma św., modlitwy porannej , śpiewania kolęd. Pozostały tylko stroiki, karp i prezenty. Należałoby jednak uzmysłowić sobie jak wielka pustkę w naszym życiu uczynił brak prawdziwej wiary, jak nasze życie z tego powodu stało się bezbarwne i płytkie. Czas adwentu powinien być czasem zastanowienia i refleksji.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie

„Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie”


Według naukowców ludzie średnio wykorzystują swój mózg w zaledwie trzech procentach. Oznacza to, iż lwia część naszego potencjału umys...

Język polski

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie.

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. Odpowiedź na to krótkie zdanie nie wydaje się być prosta. Dlaczego ludzie tak postępują? I tu właśnie postaram się przedstawić kilka argumentów na ten tema...

Język polski

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. (luźne refleksje) 10 zdań . :)  

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. (luźne refleksje) 10 zdań . :)  ...

Język polski

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. (luźne refleksje) prosze o krótką odpowiedź 3-4 zdania :)

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. (luźne refleksje) prosze o krótką odpowiedź 3-4 zdania :)...

Język polski

Napisz, jak rozumiesz stwierdzenie: "ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. Czy zgadzasz się z tą refleksją? Minimum 2 zdania. Dam naj !

Napisz, jak rozumiesz stwierdzenie: "ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś niż do wiary w siebie. Czy zgadzasz się z tą refleksją? Minimum 2 zdania. Dam naj !...

Język polski

Ludzie bardziej są skłonni do niewiary w kogoś lub coś, niż do wiary w siebie.

Temat zakłada, że ludzie bardziej wierzą w kogoś lub coś niż w siebie. Często słyszy się słowa: „uwierz w siebie”, lecz czy to jest takie proste?

Siedząc w domu przed telewizorem zdarza się, że oglądamy jakieś zawody sp...