Charakterystyka Bilba Bagginsa - Hobbit, czyli tam i z powrotem

Bilbo Baggins to główny bohater książki Johna R. R. Tolkiena pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Bilbo był pięćdziesięcioletnim hobbitem mieszkającym w pięknie urządzonej norze ziemnej w okolicy Pagórka. Był niskiego wzrostu. Miał duży, wypięty brzuch, spiczaste uszy i długie zręczne palce. Nogi hobbita podszyte były twardą podeszwą, co pozwalało mu chodzić bez obuwia. Jego skóra porośnięta była bujnymi, brunatnymi, kręconymi włosami. Ubierał się kolorowo. Zazwyczaj na żółto-zielono.

Bilbo był zamożnym hobbitem, dzięki temu, że jego matka Belladonna Tuk wywodziła się z rodu najbogatszych hobbitów. Był ceniony i darzony wielkim szacunkiem przez przyjaciół i znajomych. Bilbo był typowym przedstawicielem swojego rodu. Uwielbiał spokojne życie, dobre jedzenie, ziele fajkowe i stare opowieści.

Wyruszając na wyprawę, szkolony przez czarodzieja Gandalfa, podał się za włamywacza. Z czasem Bilbo stał się dowódcą krasnoludów. Podczas wyprawy odegrał ważną rolę -odnalazł pierścień, który nazywano "Jedyny".

Uważam, że Bilbo Baggins to ciekawa postać. Był rozważny, solidny, spokojny i odważny. Myślę, że są to cechy godne naśladowania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilbo Baggins - "Hobbit czyli tam i z powrotem" - J.R.R Tolkien

Bilbo Baggins to główny bohater powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem autorstwa J.R.R Tolkiena. Bilbo jest hobbitem, czyli niziołkiem. Mieszkał w Bag End w Hobbitonie. Był synem Bunga Bagginsa i Belladony Tuk. Jego rodzina była zamożna i s...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa - J. R. R. Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem"

Bilbo Baggins jest głównym bohaterem powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Bilbo to Hobbit niewielkiego wzrostu. Charakteryzuje się szczególną budową ciała. Posiada nieprzeciętnej wielkości stopy o tward...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa z powieści J. R. R. Tolkiena - "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Karty powieści J.R.R Tolkiena pt: ?Hobbit, czyli tam i z powrotem.? zapełniają przeróżne baśniowe stworzenia. Można tam odnaleźć trolle, orły, gobliny, smoki, krasnoludy, które zamieszkują ludzką wyobraźnię niemal od zawsze. Jednakże...

Język polski

Hobbit, czyli tam i z powrotem - krótka charakterystyka Bilba Bagginsa

Bilbo Baggins jest głównym bohaterem książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Był hobbitem - większy od liliputa, mniejszy od krasnala - miał 50 lat. Mieszkał w pobliżu pagórka. Pochodził z zamożnej rodziny, jego rodzicami byli Belledon...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit"

Bilbo Baggins był głównym bohaterem powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Był to człowiek zamożny o niskim wzroście. Głowa, jak i stopy porośnięte były brunatnym włosem. Hobbit nie musiał nosić obu...