Dzieje Santiago "Alchemik" Paulo Coelho.

Santiago to główny bohater książki pt."Alchemik".Pochodził zniezamężnej rodziny.MIeszkałw Andaluzji, w chwili rozpoczęcia wędrówki miał 18 lat.Był młodym pasterzem,który węrował ze swoimi owcami. Rodzice jego chcieli, aby został księdzem lecz on postanowił podróżować.
Pewnego dnia Santiago poszedł do cyganki,ponieważ nie rozumiał sensu swojego snu. Po drodze spotkał Króła Salema,który powiedział jak ma dotrzec do skarbu w Afryce.Saniago pracował, także uu sprzedawcy kryształów.Sprzedawca nie miał zbyt dużo klijentów, dlatego Satiago podsunoł mu pomysł, by wystawił przed sklep i podawać w nich herbate. W ten sposób zarobił dużo pieniędzy. Santiago zapisał sie do karawanny, która ruszała do Egiptu. Bohater książki spotkał również Alchemika, mędrzca mieszkającego na pustyni. Alcemik został jego nauczycielem. Kiedy dotarł do Egiptu pożegnał się z Alchemikiem. Wkrótce potem poznał Fatimę przy studni z wodą na oazie. Kiedy dotarł do piramid odnalazł skarb, który poszukiwał.Santiago wrócił do domu,oraz kupił sobie dużo owiec.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Alchemik" jeden z najwspanialszych utworów współczesności spoza kanonu obowiązkowych lektur.

,„Alchemik” Paulo Coelho został przetłumaczony na 45 języków w 120 krajach i od paru lat książka ta utrzymuje się na listach bestsellerów. Powieść jest parabolą i opowiada o andaluzyjskim pasterzu Santiago,który wybral się w podroz ...

Język polski

Paulo Coelho - "Alchemik".

„Książki są jak karawany” – mówi Anglik do bohatera „Alchemika”, pasterza Santiago. I rzeczywiście. Książka Paula Coelho jest połączeniem powieści podróżniczej z przypowieścią filozoficzną. Opisana jest w niej niezwykła wę...