Adam Cisowski - charakterystyka postaci

Głównych bohaterem lektury pt.” Szatan z VII klasy” jest Adam Cisowski. Miał on 17 lat i uczęszczał do chłopięcego gimnazjum w Warszawie. Miał przezwisko Szatan. Był w VII klasie. Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem i czwórką jego rodzeństwa.

Adaś był chłopcem wysokim. Jego sylwetka była pękata i niefortunna. Zazwyczaj miał rozmierzwioną czuprynę. Spojrzenie Adasia było śmiałe i dziwnie przenikliwe.

Adasia charakteryzował spryt, dzięki któremu odgadł metodę odpytywania prof. Gąsowskiego i odkrył osobę, która zjadła mu lody. Był również odważny, biorąc na siebie całą winę przed profesorem. Zawsze był koleżeński wobec kolegów, gdyż nie wydał Stasia, który zabrał pióro. Młodzieniec był romantyczny, bo bardziej cenił uczucie niż skarby.

Mądrość wykorzystał tłumacząc francuski list i odkrywając tajemnicę w nim zawartą. Inni cenili w nim dobre serce. Okazał to, oddając swoje przykrycie Francuzowi. Inną zaletą była spostrzegawczość, znajdując nitkę w księdze rachunkowej lub kulturalność, gdyż nie powiedział Wandzie, że stryjek nazywa ją Kozą. Był również przewidujący, zakopując skrzynie ze „skarbem”, oszukując opryszków. Chętnie pomagał innym.

Według mnie Adaś był osobą pozytywną. Jego przezwisko Szatan podkreślało jedynie dobre cechy chłopca, a nie jego wady. Niektórymi z zalet Adasia był spryt i pomysłowość, które wykorzystał do odgadnięcia tajemniczej zagadki drzwi.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Adam Cisowski - charakterystyka postaci

Głównych bohaterem lektury pt. "Szatan z VII klasy" jest Adam Cisowski. Miał on 17 lat i uczęszczał do chłopięcego gimnazjum w Warszawie. Miał przezwisko Szatan. Był w VII klasie. Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem i c...

Język polski

Adam Cisowski - charakterystyka postaci.

Głównych bohaterem lektury pt.? Szatan z VII klasy? jest Adam Cisowski. Miał on 17 lat i uczęszczał do gimnazjum w Warszawie.

Adaś był chłopcem wysokim. Jego sylwetka była pękata i niefortunna. Zazwyczaj miał rozmierzwioną czup...

Język polski

"Szatan z siódmej klasy" Adam Cisowski - charakterystyka postaci: wygląd zewnętrzny, charakter, usposobienie, relacja z ludźmi, uzdolnienia, zainteresowania i poglądy, ocena postaci.

Adam (Adaś) Ciskowski.

Prezentacja Postaci:

Znacie już głównego bohatera powieści Kornala Makuszyńskiego pt.: "Szatan z siódmej klasy"? Tytułowego Szatana, czyli Adama Ciskowskiego? Nie?! To wam o nim opowiem.

Język polski

Adam Cisowski charakterystyka Szatana z siódmej klasy

Przedstawienie postaci:
Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do 7 klasy gimnazjum. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem. Mieszkał w Warszawie i miał czworo rodzeństwa. Profesor Paweł Gąsowski nazywał go Szatanem.

Język polski

Czy Adam Cisowski ("Szatan z siódmej klasy") mógłby zostać twoim przyjacielem? Swoją odpowiedź uzasadnij, podając cechy charakteru i przykłady sytuacji, w których się ujawniły. Praca ma być w formie wypracowania i ma mieć: 1. Wstęp - Twoje zdanie 2. Ro

Czy Adam Cisowski ("Szatan z siódmej klasy") mógłby zostać twoim przyjacielem? Swoją odpowiedź uzasadnij, podając cechy charakteru i przykłady sytuacji, w których się ujawniły. Praca ma być w formie wypracowania i ma mieć: 1. Wstęp -...