Charakterystyka postaci Bilba Bagginsa.

Jednym z bohaterów książki J.R.R Tolkiena pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem" był hobbit Bilbo Baggins. Miał 50 lat, był bardzo niski, dość gruby i strasznie owłosiony, szczególnie na stopach, na których nigdy nie pojawiały się buty. Miał długie, zręczne palce. Ubierał si.ę kolorowo zwykle na różowo-zielono. Na początku typowy domownik, lecz z czasem zapragnął "skosztować" przygód. Postanawia wyruszyć w niebezpieczna podróż wraz z Gandalfem i trzynastoma krasnoludami. Ta właśnie przygoda dowiodła jakim sprytnym i zaradnym hobbitem był Bilbo. To właśnie on nieraz ratował swoich przyjaciół z opresji. Podczas trwania wyprawy okazało się, że jest odważny, waleczny i pomysłowy jak na hobbita. Potrafił uparcie dążyć do celu i logicznie myśleć, szczególnie w spotkaniu z Gollumem. W czasie podróży uświadomił sobie, iż nie złoto jest najważniejsze lecz życie i pomoc potrzebującym.
Bilbo zaimponował mi tym, że był waleczny, sprytny i uparcie dążył do celu. Myślę, że Baggins to pozytywna postać tej książki, chętnie bym się z nim zaprzyjaźnił, ponieważ w jego toważystwie nie można się nudzić.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy można polubić Hobbita Bilba Bagginsa - charakterystyka postaci.

Pewnej nocy przyśniło mi się coś ciekawego. Nie był to zwykły, bezsensowny sen jak zawsze. Opowiadał o niezwykłym spotkaniu. Spotkaniu człowieka i baśniowej istoty, czyli mnie i hobbita Bagginsa. Kiedy obudziłam się rano, zaczęłam wnik...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Bilbo Baggins, to tytułowy hobbit z powieści J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Był on synem Bunga Bagginsa i Belladonny Tuk, po której miał odziedziczyć „ziarenko dziwactwa”. Bilbo był bardzo zamożny, mieszkał w ...

Język polski

Charakterystyka Bilbo Bagginsa. Hobbita z powieści J. R. R. Tolkiena.

Bilbo Baggins zamieszkiwał hobbicką miejscowość Shire. Jego matka Belladona Tuk wywodziła się z żądnego przygód rodu Tuków, zaś ojciec Bilba, Bungo Baggins ze spokojnego rodu Bagginsów. Nic nie wskazywało na to, że w hobbicie obudzi si...