Charakterystyka Adama Cisowskiego z powieści pt." Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego.

Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt." Szatan z siódmej klasy". Adaś mieszka i uczy się w warszawie. Chodzi do siódmej klasy.
Mama Adasia nie pracuje. Zajmuje się domemj i czworgiem młodszego rodzeństwa. Tata jest lekarzem.
Adam to " nieco pękaty i nieforemny chłopak". Nigdy nie ma ładnie ułożonej fryzury, " Zawsze nosi rozmierzwiona czupryne".Cisowski jest sprężysty i silny, stąd jego ładna budowa ciała. Spojrzenie ma " spokojne i przenikliwe". Adam mówi melodyjnie i miękko.
Chłopiec jest uczciwy. Wykazał to poprzez dotrzymanie obietnicy z historią o ukradzionym piórze i przyznaniu się profesorowi o odkryciu metody odpytywania uczniów.
Koledzy lubią go:"Adasiu, jesteś najlepszym kolegą" -zwykli mawiać. Polubiła go także panna Wanda.
Nadprzyrodzonym talentem chłopca jest przeboegłosc. Umiejetnie ją stosuje, w taki sposób, aby nikt niepowołany się niedowiedział, np. napisany przez nigo list do profesora Gąsowskiego był zarówno ostrzezeniem , jak i listem.
Bardzo luibię czytać przygody Adama, opisane w ksiązce K. Makuszyńskiego. Chłopiec pasowałby na dobrego kolege i kompana przygód.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Szatan z siódmej klasy" - charakterystyka Adama Cisowskiego.

Adam Cisowski był głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt.: „Szatan z siódmej klasy”. Uczył się w siódmej klasie gimnazjum miał około 17 lat. Pochodził ze zwykłej Warszawskiej rodziny. Jego tata był lekarzem, a mama za...

Język polski

"Szatan z Siódmej klasy" charakterystyka Adama Cisowskiego.

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt.'Szatan z siódmej klasy' jest Adam Cisowski. Ma on 17 lat i uczy się w męskim gimnazjum w Warszawie.Ojciec Adasia był lekarzem natomiast matka zajmowała się domem i wychowaniem czwórki ...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z powieści K. Makuszyńskiego "Szatan z VII klasy".

Adam Cisowski to siedemnastoletni bohater powieści detektywistycznej Kornela Makuszyńskiego pt "Szatan z VII klasy" Chłopak ten mieszkał w Warszawie i chodził do siódmej klasy gimnazjum.
Nie wyróżniał się niczym szczególnym ...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego "Szatan z siódmej klasy".

Adam Cisowski to główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego pt. Szatan z siódmej klasy". Był to siedemnastoletni chłopak uczęszczający do siódmej klasy gimnazjum.Mieszkał w Warszawie z rodzicami i czwórką rodzeństwa.
Narr...

Język polski

Charakterystyka Adama Cisowskiego z książki "Szatan z siódmej klasy" K. Makuszyńskiego

Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - Przez profesora Gąsowskiego nazwany szatanem. Ukończył siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum . Ma...