"Mały Książę"-Czy zgadzasz się z jego zdaniem na temat dorosłych?

(akapit) Zgadzam się ze zdaniem małego księcia, iz dorośli są: dziwni, próżni, śmieszni, chciwi, pazerni, czy pyszałkowaci. Wydawałoby się, że świat dorosłych jest poważny, że podejmują oni mądre decyzje i wiedzą co dla nas najlepsze. Jednak z drugiej, bardziej realnej strony wcale tak nie jest.
(akapit) Otóż w większości, ludziom zalezy tylko na pieniądzach. Ciężko pracują, choć czasem na marne i nie interesuje ich dom ani rodzina. Myślą tylko o jednym- aby mieć jak najwięcej. Są żądni władzy, uważają, że im wszystko wolno i że każdy jest ich "poddanym", któremu mogą rozkazywać. Przykładem tu może być kłótnia rodziców ze swoimi dziećmi, gdzie obie strony się nie zgadzają ze sobą, lecz starsi sądzą, że to oni zawsze mają rację. Każą się siebie słuchać, robić to co powiedzą, nie zważając na to, co myśli syn czy córka, choć często bywa, że to oni mają słuszność.
(akapit) Niektórzy z kolei zachowują się bardzo głupio, gdyż wpadają w nałogi np. alkoholizm, bo nie umieją sobie dać rady z problemami, które napotykają ich w życiu, bądź też bez powodu zaczynają pić. Potem jednak wstydzą się samych siebie, a przede wszystkim tego, że się tak stoczyli.
(akapit) Inni zaś nie widzą świata poza sobą. Pragną wręcz, by ich podziwiać, a krytyki nigdy nie słyszą. Myślą, że sa najważniejsi, najlepsi, a pozostali dla nich nie istnieją. Jest to ogromna wada, która niestety dominuje u niektórych ludzi.
(akapit)Uważam, że dorośli coraz częściej są nierozsądni, oraz głupsi od młodszych. Nie potrafią panować nad swoimi niewłaściwymi emocjami, raniąc przy tym czasem innych. Powinni jednak najpierw głęboko pomyścleć nad swoim zachowaniem, a potem podejmować jakiekolwiek decyzje. Przede wszystkim muszą widzieć też swoje minusy, a nie tylko plusy. Niestety, nie wszyscy do tego dążą ...

Dodaj swoją odpowiedź