Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Obie siostry były bardzo piękne i młode, Książe od razu się w nich zakochał. Alina była to blondynka dosyć smukła i zgrabna, oczy miała cudowne, bo fiołkowe. Często czesała się w warkocz. Balladyna miała oczy czarne jak węgle, ciemne długie włosy i jasną cerę. Alina i Balladyna to córki ubogiej wdowy, marzyły o zostaniu królową i bogatszym życiu.
Ich matka potrzebowała miłości, opieki i pomocy obu dziewczyn, ponieważ było jej bardzo ciężko w życiu, lecz tylko Alina kochała matkę , Balladyna zachowywała się w stosunku do matki opryskliwie, mimo to wdowa ja wyróżniała i stawiała na pierwszym miejscu.
Kiedy Kirkor przyjechał do domu wdowy Alina pokochała prawdziwie księcia, lecz nie miałaby serca pozostawić rodziny i sama prowadzić ustatkowane życie była w stanie z tego nawet zrezygnować z miłości do bliskich. Balladyna pragnęła tylko pieniędzy i władzy za którą oddałaby wszystko nie przejmowała się losem matki i siostry. Gdy obie z dziewczyny poszły do lasu w poszukiwaniu malin Alina zebrała cały dzbanuszek jako pierwsza, ponieważ była to osoba pracowita i ambitna. Druga z sióstr nie zebrała żadnej maliny, dlatego że wolała oglądać i wąchać niż zbierać ten owoc była po prostu leniwa. Alina zrezygnowałaby ze swojego słoiczka malin dla siostry musiała ona jedynie o niego poprosić jednak dziewczyna była zbyt dumna i z zazdrości zabiła siostrę, była ona okrutna.
Balladyna była fałszywa, skłamała ze jej siostra uciekła z jakimś mężczyzną i nawet się z nią nie pożegnała, przeciwieństwem była Alina zawsze mówiła prawdę i szanowała wszystkich ludzi.
Moim zdaniem Alina jest to typowa bohaterka pozytywna , znała różne tajemnice Balladyny ale nie była skłonna aby zaszkodzić swojej kochanej siostrze, umiała zrezygnować dla niej ze swojego szczęścia. Balladyna była to osoba skłonna do zabójstw, bezwzględna nikogo nie szanowała, żądna władzy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny - bohaterek "Balladyny" Juliusza Słowackiego

Alina i Balladyna to postaci z dramatu Juliusza Słowackiego pt. ,,Balladyna”. Autor ukazał je opierając się na kontraście. Bohaterki, będące siostrami, różnią się zarówno charakterem jak i wyglądem, są swoimi przeciwieństwami. Obie ...

Język polski

"Moja córka?... Ja dwie mam córki (...)" - charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Alina i Balladyna są postaciami z utworu J. Słowackiego pt. „Balladyna”. Mieszkają wraz z matka(wdową) w ubogiej, leśnej chatce. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.
Dziewczyny różnią się z...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Alina i Balladyna są postaciami z utworu J. Słowackiego p.t. "Balladyna". Mieszkają wraz z matka (wdową) w ubogiej, leśnej chatce. Balladyna to starsza siostra, tytułowa bohaterka jest przeciwieństwem Aliny.
Dziewczyny różni�...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu napisanego przez Juliusza Słowackiego. Siostry mieszkają ze swoją matką wdową w wiejskiej chacie nad jeziorem Gopło. W dziele przedstawione są jako dwie kontrastowe osoby ? zła i dobra.
Tytułow...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Balladyna i Alina są postaciami i bohaterkami dramatu romantycznego pt. "Balladyna", którego autorem jest Juliusz Słowacki. Obie mieszkają razem matką w ubogiej, leśnej chacie. Balladyna jest starsza od Aliny. Różni się od niej nie tylko wi...

Język polski

Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Alina i Balladyna to postaci z dramatu Juliusza Słowackiego pt. ,,Balladyna?. Autor ukazał je opierając się na kontraście. Bohaterki, będące siostrami, różnią się zarówno charakterem jak i wyglądem, są swoimi przeciwieństwami. Obie si...