cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł . Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł a) o ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu b) o ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie

cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł . Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł a) o ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu b) o ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie
Odpowiedź

1kg jabłek na targu =2,40-100% w sklepie kosztują 3 zł a)2,4 - 100% 3 - x% x= 3*100/2,4= 125 Odp. o 25% b 3 - 100% 2,4 - x% x= 100*2,4/3=80 Odp o 20% Myślę że pomoglem ;)

2 zł 40 groszy - cena jabłek na targu 3 zł - cena jabłek w innym sklepie   A) 0,6 / 2,4 * 100% = 60 / 2,4% = 25% B) 0,6 / 3 * 100% = 60 / 3% = 20% Odpowiedź: Cena jabłek w podpunkcie a) była o 25% większa w sklepie niż na targu, a w b) o 20% tańsze na targu od tych w sklepie.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł. Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł. a) O ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu ? b) O ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie ?

Cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł. Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł. a) O ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu ? b) O ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie ?...

Matematyka

Cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł.Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł. a)O ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu ? b)O ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie ?

Cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł.Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł. a)O ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu ? b)O ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie ?...

Matematyka

Cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł A)O ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu?  B)O ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie?

Cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł Te same jabłka w sklepie kosztują 3zł A)O ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu?  B)O ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie?...

Matematyka

cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł. te same jabłkaw sklepie kosztują 3zł a) o ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu? b) o ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie? 

cena jednego kilograma jabłek na targu wynosi 2,4zł. te same jabłkaw sklepie kosztują 3zł a) o ile procent cena jabłek w sklepie jest wyższa od ich ceny na targu? b) o ile procent tańsze są jabłka na targu niż w sklepie? ...