Relacje: Miłość Róży i Małego Księcia (ARTYKUŁ z gazety)

Opisz relacje (miłość róży i małego księcia) biorąc pod uwagę następujące etapy:
1) kwestia Róży w rozmowie Małego Księcia i Pilota (rozdział VII)
2) Początki trudnej znajomości (VIII)
3) Pożegnanie (IX)
4) Dojrzewanie małego księcia (inne: m.in. : XV ; XIX ; XIII ; XXVI ; XXI)

ZREDAGUJ ARTYKUŁ ZAWIERAJĄCY PUNKTY 1 - 4

Miłość to niesamowite uczucie, zauroczenie i zakochanie to najpiękniejszy okres w życiu, Mały Książę zakochał się właśnie w przepięknej kobiecie-RÓŻY. Pożądał od niej szczerości i odwzajemnienia uczucia którym darzył ją bezgranicznie. Martwił się o jej zdrowie, o jej życie, chciał ją uchronić przed uszkodzeniem lub zjedzeniem jej przez baranka lub też inną niekochaną przez Księcia istotę.
Mały Książę czuł się rozczarowany i smutny, ponieważ jego ukochana wcale nie odwzajemnia jego uczucia. Zawiódł się na niej. Pewnego dnia Mały Książę ze łzami w oczach i ze smutkiem w sercu żegnał się z różą. Róża wtem przyznała się do błędu, mówiła mu że była niemądra, i że przeprasza go oraz namawia do bycia szczęśliwym. Po chwili róża oznajmiła "Ależ tak, ja cię kocham" , nie okazywała ona tego tak jak Mały Książę, ponieważ nie była na tyle śmiała, tak przypuszczam.
Mały Książę po upływie czasu pomału dojrzewał do wspaniałego uczucia jakim jest miłość. Pierwszy jego odruch żalu, był wtedy gdy opowiadał geografowi na szóstej planecie, że jego róża jest bezbronna i że ma tylko cztery kolce, a on zostawił ją zupełnie samą. Był dumny z posiadania tak pięknego kwiatu, uważał że to najpiękniejsza kobieta.

Dodaj swoją odpowiedź