"Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?"

Co to jest pomoc? Pomoc to wg. mnie ,,dawanie" siebie innym. Uważam, że może ona być źródłem szczęścia, dlatego moja teza brzmi: pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia.Postaram się udowodnić jej słuszność przedstawiając[1] poniższe argumenty.

Moim zdaniem w książce pt. ,,Tajemniczy ogród" można się dopatrzeć radości płynącej z pomocy innym.Dla bohaterki pomaganie Colinowi było żródłem radości. To dzięki niej[ chłopiec otworzył się na świat i innych, zaczął cieszyć się z życia. Mary była z niego dumna. Dzięki pomocy kuzynowi dziewczynka zaczęła czuć się lepiej w domu swego wuja i była szczęśliwa.Pomoc okazała się być dla niej źródłem szczęścia.

Kolejnym przykładem radości płynącej z pomocy innym jest wolontariat. Wiem , że daje on dużo szcześcia. Dzięki niemu można otworzyć się na drugiego człowieka i stać się dla niego podporą. Wolontariusz, który pomaga np. choremu ,także wiele dostaje. Otrzymuje uśmiech, uścisk dłoni, który jest dla niego potwierdzeniem ,że wybrał dobrą drogę. Drogę , która jest źródłem sczęścia.Szczęścia, które ja definiuje jako radość bycia z drugą osobą i miłosć jaką otrzymuje.

Jeszcze innym przykładem może być pomoc "zwyczajna" ,czyli w każdym dniu naszego życia. Niejednokrotnie jest tak ,że komuś pożyczamy kartkę na kartówkę, dajemy kawałek kanapki- to też jest pomoc. Pomoc, jakże prosta, ale jakże potrzebna. Gdyby nie ona ,ktoś, komu pomogliśmy, mógłby mieć problem. Z pomocy ,,dnia codziennego też można ' się cieszyć. Ona też może być źródłem sczęścia.

Myślę, że powyższe argumenty udowadniają tezę: pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia, bo każda nawet najmniejsza pomoc bliźniemu jest dla nas źródłem szczęścia[1].Szczęścia, którego może w danej chwili nie odczuwamy, ale ono jest, gdzieś w nas.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?

PS: Pracę pisałem jakiś rok temu, dlatego jeżeli zawiera treści z innych prac najmocniej przepraszam i proszę o wyrozumiałość.

Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?
Trudno powiedzieć czym jest szczęście. Ka...

Język polski

Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? To musi być hipoteza za 3 argumentami za i przeciw z czego 2 muszą być z literatury

Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? To musi być hipoteza za 3 argumentami za i przeciw z czego 2 muszą być z literatury...

Język polski

Napisz rozprawkę na temat: - Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? (Literatura, historia, sztuka) 33pkt

Napisz rozprawkę na temat: - Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? (Literatura, historia, sztuka) 33pkt...

Język polski

Napisz rozprawkę na temat: - Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? - Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość? (Literatura, historia, sztuka) 65pkt

Napisz rozprawkę na temat: - Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? - Jeśli nie szata zdobi człowieka, to w czym tkwi jego wartość? (Literatura, historia, sztuka) 65pkt...

Język polski

Napisz rozprawkę. Temat: Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?

Napisz rozprawkę. Temat: Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?...

Język polski

Napisz rozprawkę, na temat "Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? Posłóź się trzema argumentami. Książki na których chciałbym oprzeć tą pracę, to "Kamienie na Szaniec", "Oskar i Pani Róża", oraz coś od was. Daje naj za najlepsza pracę

Napisz rozprawkę, na temat "Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? Posłóź się trzema argumentami. Książki na których chciałbym oprzeć tą pracę, to "Kamienie na Szaniec", "Oskar i Pani Róża", oraz coś od was. Daje naj za...